Proslov ne, musím pomoci hlavně na hřišti, říká sparťan Matějovský

• 52
Vstřelit do desáté minuty gól, aby se chytili diváci, v dalším průběhu zápasu si vynutit tlak a donutit soupeře k chybám. To je podle kapitána sparťanských fotbalistů Marka Matějovského ideální scénář pro začátek odvety s rumunským týmem FC Vaslui.

Sparťané před týdnem ve 4. předkole Evropské ligy na rumunské půdě po trapném výkonu a chybě brankáře Blažka prohráli 0:2.

Podle Matějovského však letenští hráči na kolenou nejsou a v mužstvu je nálada bojovná. "Uvědomujeme si, jak jsme zpackali první zápas, ale jsme odhodláni to napravit," prohlásil režisér sparťanského mužstva. Hraje se dnes od 20:00 na Letné.

Co především musíte proti prvnímu zápasu zlepšit?
Zlepšit musíme úplně všechno. Hlavně hodit výsledek z prvního utkání za hlavu a stoprocentně se na odvetu soustředit.

Hodláte využít nějakých soupeřových slabin?
Důležité je, jak budeme hrát my. Slabinami soupeře se zaobírat nebudeme.

Jak si představujete vstup do zápasu?
Každopádně by nám pomohl rychlý gól, podobně jako proti Sarajevu. Takže skórovat do desáté minuty, aby se pořádně chytili diváci a abychom pak soupeře dostali pod tlak a donutili ho k chybám.

Budete mít před výkopem ke spoluhráčům coby kapitán nějaký povzbudivý proslov?
To si jistě vezmou na starost trenéři. Řečnění není moje doména. Spíš než projevem v kabině jsem odhodlaný pomoct mužstvu hlavně na hřišti.

Bylo by pro Spartu vyřazení z pohárové Evropy tragédií?
Pro mě osobně by to bylo obrovské zklamání, což vlastně můžu říct i za celý mančaft. Vstoupili jsme do sezony s jasným cílem Evropskou ligu vybojovat. Takže podzim bez ní by pro nás byl hodně smutný.