Útočník Jan Chramosta z Mladé Boleslavi.

Útočník Jan Chramosta z Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

Boleslav - Žižkov 2:0, oslabeného soupeře dvěma góly srazil Chramosta

• 0
Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili nad nováčkem ze Žižkova ve 4. ligovém kole 2:0 a posunuli se na druhé místo tabulky. Žižkovští hráli přes hodinu bez vyloučeného Bartla, dvakrát se za Boleslav trefil útočník Jan Chramosta.

Utkání Mladá Boleslav versus Viktoria Žižkov ve videoreportáži

Žižkovský Bartl se navíc už ve 25. minutě právě na Chramostovi vyfauloval a po druhé žluté kartě odešel ze hřiště. Boleslav tak bodovala v šestém ligovém utkání v řadě.

Boleslav se z mátožného vstupu do sezony probrala výhrou 4:1 v Ostravě a na svůj týden starý výkon v sobotu navázala. Od začátku zatlačila Žižkov před jeho pokutové území a vytvářela si řadu šancí.

Kúdela s Bulutem sice ještě neuspěli, ale ve 23. minutě už udeřilo. Stoper Rolko poslal oblouček za obranu, hostující stopeři nepochopitelně nechávali míč brankáři, ovšem první tam byl Chramosta a lobem přes reprezentačního gólmana Vaclíka otevřel skóre. Zároveň si připsal svůj jubilejní 20. gól v lize. Již za dvě minuty Chramosta znovu unikal obraně, po kontaktu s Bartlem upadl a sudí Kovařík žižkovského beka přísně vyloučil.

Oslabený Žižkov se ještě více zatáhl, ale těsně před poločasem stejně podruhé inkasoval. Kúdela kolmou přihrávkou znovu oslovil Chramostu, ten udělal kličku Vaclíkovi a střelou z úhlu do prázdné branky pojistil vedení.

Po změně stran mohla Boleslav skóre několikrát navýšit, ale domácí hráči se předháněli v zahazování šancí. Neuspěl Kulič a Chramosta odmítl hattrick, když tentokrát na Vaclíka nevyzrál. Rolko sice dal po standardní situaci gól, ale byl v ofsajdu.

A když se na druhé straně z ojedinělé šance neprosadil Lafrance, který mířil z osmi metrů nad, skončil zápas zaslouženou výhrou domácích. Ti ve třetím ze čtyř zápasů nové sezony neinkasovali a mají tak nejlepší obranu v lize.

Podle žižkovského trenéra Martina Pulpita se na porážce jeho týmu podepsala nekompaktnost v obraně. "Problémem je, že nemáme člověka, který by řídil obranu. Ani jeden ze stoperů není mluvící. Pak tam chybí kompaktnost, což se dnes projevilo. Na tom musíme zapracovat, aby se hráči vzájemně řídili."

Zároveň však podotknul, že na výsledku mají podíl i dva nepřesné výroky rozhodčího. "Není to můj názor, ale lidí, co koukali na přenos po internetu a pak mi to volali, že za stavu 0:0 byla jasná penalta na Kaloda. Neumím to posoudit," řekl Pulpit, který také nesouhlasil s vyloučením Bartla. "To bylo nesprávné rozhodnutí."

Jeho protějšek Miroslav Koubek byl mnohem spokojenější. "Chtěl bych mužstvo pochválit za třetí výhru v řadě. Navíc jsme se prezentovali solidní hrou a zápasu jsme dominovali," hodnotil Koubek. "Jediné, co mi chybělo, byl ještě gól navíc. Šancí na něj bylo hodně. Na koncovce tak stále musíme hodně pracovat."