Lukáš Pleško z Příbrami (vpravo) a Michael Rabušic z Liberce.

Lukáš Pleško z Příbrami (vpravo) a Michael Rabušic z Liberce. | foto: Petr Eret, ČTK

Bylo to vybojované vítězství, tvrdí liberecký útočník Rabušic

• 10
Útočník Michael Rabušic se po příchodu z Brna začíná Liberci vyplácet. V sobotu rozhodl dvěma góly utkání v Příbrami, Severočeši tam v pohledné přestřelce zvítězili 3:2.

"Byl to strašně těžký zápas, je to pro nás vybojované vítězství," vydechl Michael Rabušic.

Docela dlouho to vypadalo, že o ligovou neporazitelnost přijdete.
Srazil nás nešťastný gól do šatny, to jsme určitě měli udržet. Zvlášť když jsme předtím hráli dobře a hlavně v úvodu měli plno šancí.

Vám se pak podařilo trochu kuriozně vyrovnat.
No, Šuri (spoluhráč Šural) mě trefil do hlavy. Už on měl velkou šanci, ale míč se mu při střele nějak svezl. Naštěstí jsem stál v jeho dráze a dobře to dopadlo.

Utkání Příbram versus Liberec ve videoreportáži

Na konci poločasu vás domácí dostali pod velký tlak. Co se pak stalo, že se obraz hry zase změnil?
Ve druhé půli se nám dařilo dodržovat přesně to, co jsme si řekli. Výsledkem byly góly, divákům se takové zápasy musejí líbit. Strašně mě potěšilo, že jsme to nezabalili, když Příbram vyrovnala na 2:2. Našli jsme ještě sílu udeřit.

Znovu to byla vaše práce.
Breznaník poslal od lajny do vápna krásnej balon. Šel jsem do toho skluzem a po pravdě ani nevím, jak jsem ten balon zasáhl.

Atakujete čelo tabulky, navíc se vám daří opakovaně předvádět pohlednou hru. To vás musí těšit.
Už v přípravě jsme předváděli dobrej fotbal a zatím se nám daří na to navazovat. Stále je ale úvod soutěže, takže nemá cenu dělat nějaké závěry.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37