Liberecký Michal Breznaník (vlevo) odvrací míč v akrobatické pozici před Alexandrem Mendym z Mladé Boleslavi | foto: ČTK

Liberečtí fotbalisté v Hradci koncertovali, Breznaník dal dva góly

• 1
Až překvapivě jednoznačně vyzněl souboj dvou týmů, kterým se vstup do letošní ligové soutěže skvěle vydařil. Domácí Hradec, v prvních dvou kolech bodově bezchybný, v něm prohrál s Libercem vysoko 0:3, a hosté tak dál drží letošní ligovou neporazitelnost.

Po víkendu se Slovan posunul na druhé místo tabulky za vedoucí Spartu. "Porážka pro nás je dost krutá, kdybychom v prvním poločase využili některou ze šancí, mohlo se nám hrát lépe," konstatoval trenér domácího týmu Václav Kotal.

První poločas opravdu nenaznačoval, že by souboj o čelo tabulky mohl mít tak jasného vítěze. Hrál se zajímavý fotbal, oba týmy se snažily útočit a oba si vypracovaly několik slibných šancí. Jenomže ani jeden z nich žádnou nedotáhl do gólového konce.

Po přestávce se obraz hry změnil. Liberec začal lépe kombinovat, domácímu mužstvu se hra přestala dařit a bylo jen otázkou času, kdy se to projeví na skóre. Diváci, kterých na hradecký stadion přišlo hodně přes 7 000, první gól viděli v 67. min. O parádní střelu se zasloužil hostující Vácha, který tak odpověděl na předchozí vulgarity hradeckých fans vůči své osobě.

Hradec pak musel útočit, ale v neděli se mu to vůbec nedařilo. Vyprodukovat souvislou akci byl pro jeho hráče problém a hosté to v závěru dvakrát potrestali. Výborně hrající Breznaník si nejprve v 83. a pak i v 85. min. zaběhl na levé straně za obranu a v obou případech neomylně přes brankáře Lindra zakončil. Nádherné fotbalové momenty. Breznaník přitom v první půli nebyl vůbec efektivní. "O přestávce jsme mu vytýkali, že není v pohybu. Vzal si to k srdci a ve druhé půli exceloval. Takové branky dává i na tréninku," řekl spokojený trenér Liberce Jaroslav Šilhavý. "Vyhráli jsme zaslouženě, hlavně ve druhém poločase ukázali naši hráči fotbalovou kvalitu."

Hradecký kouč viděl za vysokou prohrou především chyby, kterých zkušený soupeř hojně využíval. "Ztratili jsme strašně míčů v rozehrávce a ukázala se kvalita libereckých hráčů. Třeba Štajner se před prvním gólem po autu s míčem otočí a přihraje na gól," všiml si Václav Kotal.