Josef Kaufman ze Slavie (vpravo) se dere za míčem přes odpor Tomáše Wágnera z

Josef Kaufman ze Slavie (vpravo) se dere za míčem přes odpor Tomáše Wágnera z Příbrami. | foto: ČTK

Fotbalová Příbram byla lepší, ale tři body si odnesli slávisté

• 6
Jakkoliv může takové konstatování znít značně zjednodušeně, zápas Slavia - Příbram (3:1) byl zvláštní. Synot Tip Arena, domácí stánek fotbalistů pražské Slavie, byla zoufale prázdná. Tribuny obrovského stadionu se pro fanoušky potřetí uzavřely.

Tímto způsobem Slavia naposledy pykala za výtržnosti části fanoušků při květnovém pohárovém duelu s Olomoucí. Prázdnými ochozy se tak znovu nesl prudký hvizd píšťalky rozhodčího, křik hráčů či hlasité pokyny trenérů. I pod střechou stadionu bylo jasně slyšet každé slovo.

Žádné povzbuzování, žádný potlesk, žádné transparenty v hledišti. Nic. "Fotbalová asociace by se příště asi měla zamyslet nad podobou trestu. Byl bych radši, kdyby se hrálo s diváky. Třeba sto kilometrů od města, kde potrestaný klub sídlí," řekl po zápase příbramský obránce Lukáš Pleško.

Dvouzápasová vítězná série Středočechů skončila. Navzdory tomu, že se hrálo bez diváků, kteří Vršovické nemohli hnát dopředu. Navzdory tomu, že Příbram v Edenu působila o něco sympatičtějším dojmem.

"Odehráli jsme, co jsme proklamovali. Nepřijeli jsme sem jen bránit a myslím, že to i bylo vidět," přisvědčil příbramský trenér David Vavruška.

Utkání Slavia versus Příbram ve videoreportáži

Byli to sice slávisté, kteří se hned po devíti minutách díky Hlouškově hlavičce dostali do vedení, ale Příbram po pouhých pěti minutách vyrovnala. Šlapákův volej byl z kategorie nechytatelných.

Fotbalovou ukolébavku na dobrou noc vystřídal po přestávce ohňostroj šancí. Z těch příbramských: za stavu 1:1 nejprve Šlapák pálil do tyče a nedlouho poté musel po Wágnerově hlavičce Slavii zachraňovat Hubáček, jenž vykopl míč z brankové čáry.

"Kdyby Příbram dala na 2:1, tak by se nám to moc těžko otáčelo," přiznal po utkání kapitán Slavie Lukáš Jarolím. Byl to on, kdo v 78. minutě zařídil svému týmu ranou z nártu vedení. První výhru Slavie v novém ročníku těsně před koncem pečetil střídající Vlček.

"Sehráli jsme zatím nejlepší utkání v sezoně, ale nemáme nic. Snad to napravíme v příštím utkání doma s Libercem," uzavřel trenér Vavruška.