NÁPŘAH A... Českobudějovický Rudolf Otepka se napřahuje ke střele, ale Tomáš

NÁPŘAH A... Českobudějovický Rudolf Otepka se napřahuje ke střele, ale Tomáš Hořava z Olomouce mu skluzem záměr překazil. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovice - Olomouc 1:2, domácí vedli, skóre otočil Heinz

• 8
Fotbalisté Českých Budějovic zůstávají bez bodů. O jejich třetí porážku v novém ročníku se postaral bývalý reprezentant Marek Heinz, který během devíti minut druhé půle dal dva góly a skóre otočil. Domácí vedli díky Ondráškovi.

Budějovice podlehly nejdřív Spartě 2:4, pak stejným poměrem i Dukle. Proti Olomouci si už daly pozor, líp bránily, šly do vedení, ale stejně to nestačilo.

Budějovický trenér Jiří Kotrba připustil, že vedení bude muset současnou situaci řešit. "Prohráli jsme tři utkání, to je pro mě samozřejmě nepříjemné. Určitě se sejdeme s kolegy z vedení klubu a budeme vzniklou situaci nějak řešit," řekl Kotrba.

Olomoucký Heinz dal po návratu ze zahraničí první góly, oba povedenými střelami ze střední vzdálenosti.

Hosté začali zostra, už v osmé minuty nastřelili z pětadvaceti metrů Heinz tyč a dali jasně najevo, že si na Střelecký ostrov přijeli pro tři body. Jejich pohyb byl lepší, byli častěji na míči, ale přidávali jen počet rohů.
A když se už řítili do šance, na poslední chvíli se podařilo odvrátit nebezpečí domácím stoperům.

Utkání České versus Olomouc ve videoreportáži

Budějovičtí toho v ofenzivě mnoho nepředvedli, ale po pauze si to vynahradili. Najednou byli živější, ale branka přišla až v 65. minutě, kdy se uprostřed šestnáctky obtočil Ondrášek kolem Škerleho a dostal Jihočechy do vedení. Ondrášek se trefil i v třetím zápase sezony.

Jenže dlouho se z vedení domácí neradovali, protože v 74. minutě natáhnul zcela nekrytý Heinz dvaadvacet metrů od branky k ráně, která skončila k překvapení zaskočeného brankáře Kučery v horním rohu. A aby svůj návrat do české ligy korunoval, jak se na úspěšného legionáře sluší, vyslal v 83. minutě další vydařenou ránu směrem ke Kučerovi a definitivně otočil průběh utkání.

Posunul tak svůj tým na přední příčky ligové tabulky. Přitom v druhé minutě nastaveného čase je mohl ještě o výhru obrat Stráský, který se ocitnul ve skrumáži uvnitř šestnáctky s míčem u nohy před opuštěnou brankou, jenže už nestačil zakončit dostatečně razantně a slabý pokus brankář Drobisz zastavil před brankovou čárou.

"Druhý poločas jsme začali hodně nervózně, domácí z první střely na bránu dali branku. Změnili rozestavení na dva útočníky, začali hrát důrazněji a prosadili se. My jsme ten zápas otočili jen díky střelecké potenci Marka Heinze, který se tam dvakrát výborně uvolnil," řekl olomoucký trenér Zdeněk Psotka.