DALŠÍ ZE HRY. Roger Federer se v Montrealu rozloučil už ve 3. kole

DALŠÍ ZE HRY. Roger Federer se v Montrealu rozloučil už ve 3. kole | foto: Reuters

Další kolaps favorita. Federera v Montrealu znovu skolil Tsonga

• 28
Měla to být odveta za wimbledonské čtvrtfinále. Rogeru Federerovi se ale nepovedla. Švýcarský tenista podlehl ve 3. kole turnaje v Montrealu Jo-Wilfriedu Tsongovi 6:7, 6:4 a 1:6. Ze čtyř nejvýše nasazených si ve čtvrtfinále zahraje pouze světová jednička Novak Djokovič.

Jako by na nejlepší tenisty světa v Montrealu dolehla wimbledonská kocovina.

Považte: obhájce a světová čtyřka Andy Murray nezvládl už svůj první zápas, ve stejném kole se poroučel i druhý hráč planety Rafael Nadal. Teď se k nim přidal i Federer, který vyhrál jen o jeden zápas víc.

Přitom pro všechny tři to byla turnajová premiéra po více než měsíční pauze od londýnského grandslamu. Neúspěšná.

Montreal

čtvrtfinále

Djokovič (1) - Monfils (5)
Tsonga (13) - Almagro (8)

Fish (6) - Wawrinka (14)
Berdych (7) - Tipsarevič

Jako poslední se do této party přidal Federer, který měl Tsongovi co oplácet. Vždyť ve čtvrtfinále Wimbledonu nad Francouzem vedl už dva nula na sety. Přesto vypadl.

"Tak nevím, jaké to je překvapení, vždyť mě porazil právě ve Wimbledonu," utrousil Federer.

S Tsongou prohrál potřetí ze sedmi zápasů, poprvé přitom právě v Montrealu před dvěma lety, byť vedl v rozhodujícím setu už 5:1. "Tenkrát měl spíš štěstí. Ale dnes hrál mimořádně dobře, obzvlášť třetí set byl z jeho strany excelentní," pochválil soupeře.

Federerovi tak trochu zhořkla pondělní oslava 30. narozenin. V Montrealu se chce ještě pár dní zdržet a potrénovat na další turnaj Masters v Cincinnati, který bude generálkou na US Open.

Jo - Wilfried Tsonga

"Odehrál jsem tu dva zápasy a fyzicky jsem na tom dobře. O US Open se zatím ještě nechci bavit, soustředím se na další turnaj."

To Tsonga zářil spokojeností. "Byl to nejlepší zápas, který jsem proti Federerovi odehrál. Hrál jsem opravdu dobře a využil jsem všechny šance, které jsem měl. Jsem rád, že si zahraju čtvrtfinále," dodal Francouz, jehož v dalším kole čeká Španěl Almagro.