Adam Varadi

Adam Varadi | foto: Petr Janeček, MAFRA

Varadi: Penalta nám hodně pomohla, uklidnili jsme se

• 0
Šanci na solidní výsledek Baníku v Olomouci utnul domácí útočník Adam Varadi. Hnal se k ostravské brance, když mu stoper Jozef Adámik zavadil o nohu. Penalta. Po ní Baník už v 10. minutě prohrával 0:1. "Byla jasná," prohlásil Varadi. "Soupeř mě neviděl. Běžel jsem za balonem."

Ustát to nešlo?
Snad jen kdybych pokračoval po rukách... Po nohách ne (smích).

Byla penalta rozhodující moment?
Dostali jsme se na koně, uklidnili jsme se. Hodně nám to pomohlo. Když jsme přidali druhý gól, tak už jsme hráli náš fotbal.

Utkání Olomouc versus Ostrava ve videoreportáži

Jaké to pro vás, který jste vždy patřil k nejvěrnějším baníkovcům, bylo stát na druhé straně?
Takových zápasů jsem už hrál hodně. Třeba, když jsem byl předtím v Plzni. Už jsem se s tím vyrovnal, i když proti Baníku je to pro mě vždycky zvláštní. Teď jsem ale v Sigmě. Nebral jsem to tak, že bych z toho utkání měl nějaký vítr.

Není vám líto bývalých spoluhráčů?
Tak líto... To víte, že to všechno sleduji, ale takový je fotbal. Věřím, že Baník opět bude hrát fotbal, jaký vždycky hrával.

Ve druhé půli jste šel sám na branku, ale gólman Krbeček vám balon z pod nohou vzal. Co se stalo?
To jsem celý já. Už mě ale chytaly křeče do obou nohou. Bylo to těžké, už jsem byl zavařený, ale to mě neomlouvá.

Jak jste vnímal povzbuzování ostravských fanoušků, kteří jasně předčili ty domácí?
Přijelo jich hodně, což je pro fotbal super. Byli slyšet celý zápas, i když Baník prohrával.

Nepřipadal jste si jako v minulé sezoně, kdy jste ještě hrával za Baník?
To by nešlo. Teď jsem v Olomouci. Povzbuzování patřilo soupeři, i když v takové atmosféře se vždycky hraje lépe.