DLOUHÁ NOHA. Daniel Kolář (vpravo) z Plzně se ze všech sil natahuje po míči,

DLOUHÁ NOHA. Daniel Kolář (vpravo) z Plzně se ze všech sil natahuje po míči, odstavit se ho snaží liberecký Lukáš Vácha. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Na únavu se nejde vymlouvat, musíme zabrat, ví plzeňský kouč Vrba

• 30
Byl to fotbal, který bavil. Kdo si přes vytrvalý déšť našel v sobotu cestu do Štruncových sadů, dobře udělal. Zápas s Libercem, kterým obhájce titulu Viktoria odstartovala letošní sezonu, měl všechno, co má fotbal nabídnout: rychlé kombinační akce na obou stranách, šance, góly.

Pro fanouška Plzně měl jedinou vadu: Viktoria „jen“ remizovala. „Když doma dvakrát vedeme, je špatné nevyhrát. Liberec byl ale ve druhé půli aktivnější, je velice dobře kombinačně připravený a jeho hráči ukázali nadstandardní kvalitu. Remíza je tedy spravedlivá,“ konstatoval po zápase trenér Plzně Pavel Vrba.

Utkání Plzeň versus Liberec ve videoreportáži

Liberec měl více šancí, Plzeň také přestřílel v poměru 11:8. Viktoria přesto dvakrát vedla. V 16. minutě se z dvaceti metrů parádně trefil Rajtoral a blonďatý obránce byl i u druhého gólu Viktorie. Tentokrát jako nahrávač. Ve 33. minutě servíroval gólovou přihrávku stoperu Bystroňovi. „Gól, přihrávka, to není špatné. Ale chybělo mi to hlavní, radost z výhry. I když bod taky bereme,“ říkal Rajtoral.

Na oba plzeňské góly totiž Liberečtí odpověděli. Ve 25. minutě vyrovnával Breznaník a krátce po půli předvedl tentýž hráč parádičku - balon po jeho nůžkách Daněk vyrazil jen před sebe a Štajner neměl s dorážkou těžkou práci. „Michal (Breznaník) hrál na Slovensku nohejbal, snad druhou ligu,“ vysvětloval Štajner akrobatický um spoluhráče.

Viktoria závěr dohrávala v deseti po vyloučení stopera Čišovského. Plzeň je v zápasovém zápřahu, ve čtvrtek se vrátila z norského Trondheimu, odkud přivezla nadějnou výhru 1:0 v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů, už ve středu hostí Štruncovy sady odvetu. Kouč Vrba přesto neuvažoval, že by pro ligu některé hráče šetřil.

„Šetřili jsme některé hráče v Superpoháru, ale v lize to nepřipadá v úvahu. Vůbec jsem o tom nepřemýšlel, takovou zátěž by hráči měli zvládnout.“ Přesto Plzeňáci hlavně v druhé půli byli u balonů až jako druzí. „Na náročný program se nechci vymlouvat.

V zápase mi chyběl lepší pohyb směrem dopředu, větší agresivita. Věřím, že odveta s Trondheimem bude o něčem jiném. Ale pokud nebudeme hrát dostatečně důrazně v lize, nemáme šanci na úspěch,“ je si vědom Vrba.

Plzeňáci ale ví: I do loňské mistrovské sezony vstoupili stejně - tehdy remízou 2:2 s Olomoucí. „Ta paralela tady je, v hlavě mi to problesklo. I loni tady soupeř asi víc sahal po vítězství. Pokud by sezona dopadla stejně, zlobit se určitě nebudu. Čeká nás ale strašně těžký rok, každý se na Plzeň bude chtít vytáhnout,“ je si vědom Vrba.