Sparta - FK Sarajevo 5:0, hattrick Kweukeho a dva góly v nastavení

• 94
Rázně fotbalová Sparta vykročila do nového soutěžního ročníku. V úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy doma deklasovala FK Sarajevo 5:0, odveta za týden v Bosně by měla být už jen formalitou. Hattrickem se zaskvěl Kweuke, dva góly sparťané dali v nastaveném čase druhé půle.

Třikrát Kweuke, jednou Sionko a Podaný. To jsou sparťanští střelci. Tři úvodní branky připravil kapitán Matějovský.

"S výsledkem jsem nadmíru spokojen, pět nula jsme nečekali," přiznal sparťanský kouč Martin Hašek. "Co se týče hry, tak rezervy jsou vždycky. Nad některými věcmi bych sice mohl přimhouřit oko, ale ... Na začátku zápasu jsme soupeře pustili do dvou šancí. Kdyby je využil, tak by se zápas vyvíjel asi jinak."

utkaní jsme sledovali minutu po minutě

Než přišly šance soupeře, sparťané už vedli. V 5. minutě smělý průnik Vacka zastavili hosté jen za cenu rohu, z něj přesně odcentroval kapitán Matějovský a obrovitého Kweukeho ve vzduchu nikdo z protihráčů neuhlídal.

Další minuty byla poměrně vyrovnané, hosté se nevzdávali, ale před soupeřovou brankou byli mnohem nebezpečnější domácí. Ve středu pole znamenitě pracoval agilní Vacek, klid do hry Sparty vnášel rozvážný dirigent Matějovský.

Po necelé čtvrthodině však přišla velká šance hostů, jimž se podařilo domácí obranu včetně brankáře Blažka vyšachovat, ale střelu Obuči vykopl z brankové čáry Vidlička, který na pravé straně nahradil nemocného Kušníra.

Ptejte se Haška

Trenér sparťanských fotbalistů bude na vaše otázky odpovídat v pátek od 12.00.

Vyrovnání se hosté málem dočkali ve 28. minutě, jenže to by se Obuča musel ve vyložené šanci trefit.

A tak zanedlouho opět jásalo domácí publikum, když se po přesném Juharově centru prosadil nádhernou rybičkou nabíhající Sionko.

Hosté reklamovali ofsajd, ale televizní záznam postavení mimo hru Juhara vyloučil.

V závěru poločasu se v rozpětí několika vteřin mohli trefit Kweuke a Sionko, ale nakonec měl navrch hostující gólman.

Po přestávce už na trávníku existovalo jen domácí mužstvo. Předvádělo svižný a nápaditý fotbal, proti němuž soupeř nemohl najít protizbraň. A když už něco do domácí šestnáctky prošlo, většinou zasahoval spolehlivý Řepka, který ve středu obrany nastoupil se Zápotočným. Brabec zůstal jen na lavičce.

STŘELCI. Tentokrát Léonard Kweuke gratuluje, druhý gól Sparty dal Libor Sionko
POPRVÉ V SESTAVĚ. Sparťanský pravý bek Vlastimil Vidlička hrál poprvé v
Sarajevští fanoušci se při zápase bavili zapalováním světlic. Výsledek jim
Zatímco sarajevský gólman Dino Hamzič bezmocně nese míč z branky, za ním v síti

Svým dílem přispěl k jednoznačné výhře Sparty i hbitý Kadlec.

Nedlouho poté, co vystřídal Sionka, bleskově unikl po pravém křídle a naservíroval Kweukemu tisíciprocentní šanci, kterou prostě neproměnit nešlo.

A další dva údery, které Sarajevu přinesly debakl, přišly v nastaveném čase.

Nejprve Podaný, který byl na hřišti pár vteřin, dorazil Kweukeho střelu do tyče. A vzápětí Kweukemu asistenci oplatil a skvěle mu nacentroval.

"Bylo vidět, že Sparta je někde jinde, jak herně, tak po fyzické stránce. Je to pro nás reálný obrázek," řekl hostující trenér Jiří Plíšek.