RADOST Z GÓLU. Švýcarští fotbalisté do 21 let se radují ze vstřelené branky. Dal ji Innocent Emeghara (číslo 7). | foto: Profimedia.cz

Mladí Švýcaři jsou na ME blízko postupu, šanci si zachovali i Dánové

• 3
Švýcarští fotbalisté do 21 let zatím na mistrovství Evropy v Dánsku válí. Vyhráli i druhý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Vítězství 2:0 nad Islandem zařídili střelci Frei a Emeghara. Ve druhém zápase Dánové porazili 2:1 Bělorusy.

Švýcarsko - Island 2:0 (2:0)

V závěrečném zápase skupiny A stačí v sobotu Švýcarům uhrát proti Bělorusům bod. Pak budou mít jistotu postupu do semifinále. Za určitých okolností ale můžou i prohrát.

Za vítězstvím šli Švýcaři hned od začátku zápasu. V první minutě se totiž gólově prosadil Frei, který svému týmu zajistil rychlé vedení.

A chvíli před koncem poločasu stvrdil výhru Emeghara. Potvrdil tak to, že Švýcaři byli v zápase jasně lepším týmem. Na bránu soupeře vystřelili sedmkrát, zatímco jejich soupeř jenom jednou.

Branky: 1. Frei, 40. Emeghara. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).

Dánsko - Bělorusko 2:1 (1:1)

V případě, že by Dánové prohráli, ztratili by šanci na postup. Po vítězství 2:1 má ale domácí celek i nadále možnost mezi čtyři nejlepší postoupit. V posledním zápase základní skupiny navíc hraje proti Islandu, nejslabšímu týmu šampionátu, který zatím nedal ještě ani gól.

Pro Dány přitom zápas nezačal dobře. Od 20. minuty prohrávali po gólu Bagy, ale už po dalších dvou minutách srovnal Eriksen, jenž sice neproměnil penaltu, ale vyražený míč následně dokázal dostat do branky.

O vítězství rozhodl v 71. minutě Jörgensen. Míč převzal čtyřicet metrů od brány, obešel několik protihráčů a sólo zakončil gólem.

V sobotu může nastat situace, kdy tři týmy budou mít po šesti bodech. To když Švýcaři prohrají s Běloruskem a Dánsko porazí Island. V takovém případě budou postupovat mužstva s lepším skóre v minitabulce.

Česko se na šampionátu podruhé představí ve středu. V 18 hodin nastoupí proti Španělsku a také už může slavit postup.

Branky: 22. Eriksen, 71. N. Jörgensen - 20. Baga. Rozhodčí: Tagliavento (It.)

Podívejte se, jak Eriksen neproměnil penaltu, ale následně dorážel do odkryté brány: