FANDÍME. Příznivci Mladé Boleslavi ženou svůj tým

FANDÍME. Příznivci Mladé Boleslavi ženou svůj tým | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Mladá Boleslav - Ústí 2:0, ani výhra ke čtvrtému místu nepomohla

• 2
Ve středu porazili Olomouc ve finále domácího poháru, ale v souboji na dálku o dvoumilionovou svazovou prémii za konečné čtvrté místo fotbalisté Mladé Boleslavi neuspěli. Přes výhru 2:0 nad Ústím skončili Středočeši v lize pátí.

Utkání Mladá Boleslav versus Ústí nad Labem ve videoreportáži

Čerstvý vítěz Ondrášovka Cupu porazil sestupující Ústí nad Labem díky gólům Kuliče s Mendym ze závěrečné půlhodiny. Olomouc však  dokázala v utkání 30. kola porazit mistrovskou Plzeň a čtvrtou příčku uhájila.

Ještě před zápasem se rozloučil přebráním medaile za zisk pohárového šampiona dřívější trenér Karel Stanner, ale také jeho dočasného nástupce Ladislava Mináře čekal poslední zápas v roli hlavního kouče.

Novým trenérem fotbalistů Mladé Boleslavi je Miroslav Koubek, který na začátku letošní sezony skončil v Ostravě. Ze hry svých budoucích svěřenců musel mít radost. Ani oslavy z pohárového vítězství domácí mužstvo nerozhodily a od první minuty ostřelovalo branku sestupujícího Ústí.

"Jsem rád, že jsme utkání zvládli po středečním pohárovém finále, které nás stálo hodně sil a následující oslavy se také podepsaly na začátku utkání. O poločase jsem musel být hodně zlý, protože hře chyběla kvalita. Proto jsem nakonec rád, že jsme vyhráli, i když čekání na gól bylo zbytečně dlouhé," uvedl Minář

Už ve druhé minutě nevyužil velkou šanci Řezníček, ve 24. minutě ho napodobil Chramosta a pak Řezníček těsně před poločasem nastřelil břevno. Hosté příliš nezlobili, pouze Stožického ránu musel likvidovat brankář Miller.

Středočeský klub si špatnou finální fázi vynahradil po pauze, přestože první šanci dostat se do vedení měli hosté. Ovšem Holkova hlavička skončila na rukavicích brankáře Millera.

To už byl na hřišti střídající Kulič, který opět potvrdil svoji důležitost pro tým v 61. minutě, kdy vrátil do sítě odražený míč a nasměroval svoje barvy k jisté výhře. Tu potvrdil v 74. po ideálním uvolnění od Řezníčka francouzský fotbalista Mendy. Ten už ale v předstihu oznámil, že hraje v Mladé Boleslavi naposledy.

"Neproměnili jsme tři, čtyři šance a přestože jsme šedesát minut byli vyrovnaným partnerem, přišla porážka. Poslední utkání v nejvyšší soutěži jsme si ale přesto užili a hráli většinou uvolněně," hodnotil ústecký kouč Svatopluk Habanec. Ten připustil, že úspěch pro jeho klubu byla už jen účast v české nejvyšší soutěži.