Teplický Štěpán Vachoušek (vpravo) a Petr Reinberk ze Slovácka. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Teplice - Slovácko 1:1, výhru Severočechům odnesl vlastní gól

• 1
Teplická legenda Pavel Verbíř končila poslední zápas kariéry po boku svého syna. Slavné chvíle na severu Čech trochu zkazil vlastní gól, který si dal tři minuty před koncem Hošek. Teplice tak ve 30. kole remizovaly se Slováckem 1:1.

Utkání Teplice versus Slovácko ve videoreportáži

Verbířovo loučení gradovalo deset minut před koncem zápasu, kdy se vedle něj za stavu 1:0 postavil jeho syn, hráč A-dorostu a divizního béčka.

Nešikovný Hoškův odkop skončil v 87. minutě ve vlastní brance, a Teplice tak přišly o vedení. Pavel Verbíř junior pak mohl ještě výhru strhnout zpět na stranu svého týmu, ale hosté jeho dorážku zblokovali.

Ve stínu Verbíře se s Teplicemi loučil i trenér Plíšek, kterému mu skončila smlouva. "Taky jsem si to užil. Pro mě je důležité, že jsem odcházel z kabiny s dobrým pocitem a poděkováním od hráčů," řekl Plíšek. "Je trošku škoda, že jsme Pavlovi loučení pokazili tím závěrem."

Diváci od začátku zápasu oslavovali loučícího se Pavla Verbíře. Často skandovali jeho jméno a aplaudovali každé jeho povedenější akci. A Verbíř, hrající 609. soutěžní zápas v teplickém dresu, jim dával hodně šancí k potlesku. Osmatřicetiletá legenda neúnavně rozbíhala akce, rozdávala míče a byla i u prvního gólu.

Ve 14. minutě si zaběhl Verbíř na kolmý pas, jeho centr srazil jeden z obránců a teplický kapitán šel kopnout roh. A druhý ostrý centr už prošel až na značku pokutového kopu, kde byl důraznější v souboji Rosa a rybičkou míč trefil přesně k tyči. Po Verbířovi druhý služebně nejstarší hráč Teplic tak stylově oslavil stý ligový start.

Slovácko se dopředu nijak netlačilo, ale z rychlých brejků dokázalo být velmi nebezpečné. U většiny akcí byl Volešák, který připravil velké šance pro Ondřejku s Hlúpikem a do zakončení se dostal i sám. Brankář Grigar však držel čisté konto, i díky pomoci stoperů, kteří za něj při Ondřejkově lobu zaskočili.

Ještě před poločasem se dostal do velké šance i Verbíř, ale jeho tvrdou ránu brankář Heča vyrazil.

Po poločase už hra upadla do stereotypu. Teplice se sice snažily tvořit hru, ale šance nedotahovaly, a podobně končily i brejky hostů. Do pořádné šance se tak dostal až v 72. minutě Mahmutovič, který na zadní tyči nesměstnal do branky Marešův centr.

Na posledních deset minut přišel Pavel Verbíř mladší a postavil se do zálohy hned vedle svého táty. Oba si na hřišti vyměnili několik přihrávek, ale do ničeho nebezpečného se nedostali.

A poněkud nekoncentrovaní Tepličtí nakonec přišli i o vedení - Valenta vypálil z pravé strany, Grigar jen vyrazil a dobíhající obránce Hošek při pokusu o odkop namířil jen do vlastní sítě.

"Musím ocenit náš tým, že nepodlehl té atmosféře a věřil ve vyrovnání až do konce. Mladé hráče zajímala jejich šance a nezabývali se myšlenkami na konec něčí kariéry. Myslím, že to byla jediná šance, jak to zvládnout," řekl hostujíví trenér Miroslav Soukup.