SPRINTERSKÝ SOUBOJ. Jablonecký Jan Vošahlík (vlevo) a ostravský Zdeněk Šmejkal svádí sprinterský souboj o míč. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonec se tříbodového loučení nedočkal, navíc ztratil Vošahlíka

• 0
Výsledek už nemohl nic změnit na faktu, že v tabulce skončí fotbalisté Baumitu Jablonec třetí a stejně jako vloni si v létě zahrají předkolo Evropské ligy.

"Musíme ocenit současnou kvalitu soupeře, proto nerozhodný výsledek bereme," prohlásil František Komňacký, kouč Jablonce, který s výkonem svého týmu nebyl příliš spokojený. "U hráčů mi chybělo větší zaujetí, nasazení i agresivita.

Není divu, že proto máme špatné úvody zápasů," připomněl slabinu bronzového mužstva ligy. Hosté šli v Chance aréně do vedení v 19. minutě, kdy Černý unikl po pravé straně, přihrál na hranici pokutového území Korešovi, který se po zemi trefil přesně k tyči.

Severočeši odpověděli bleskově po akci jako přes kopírák. Jarolím našel nabíhajícího Pitáka, jenž pohotovou střelou srovnal. Jablonecký záložník tak potvrdil výtečnou střeleckou fazonu z poslední doby: gól vstřelil v pátém ligovém utkání v řadě.

"Tohle se mi ještě v kariéře nepovedlo," přiznal Piták. "Dneska to bylo jednoduché, protože jsem dostal krásnou přihrávku od Máry Jarolíma a střílel jsem prakticky do prázdné brány.

Utkání Jablonec versus Slavia ve videoreportáži

Piták se podílel i na vedoucím gólu Jablonce, když parádně uvolnil střídajícího Třešňáka a domácí díky gólu do šatny otočili skóre. Stejně jako naposledy proti Ostravě se však domácí tříbodového zisku nedočkali, protože po hodině hry se prosadil hlavou slávista Kaufman a srovnal na konečných 2:2.

Branka Pražany nabudila, poté byli nebezpečnější, dva góly Pospěcha sudí neuznali a po pokusu kapitána Kisela musel odvracet míč z brankové čáry jeho jablonecký kolega s páskou na ruce Pavlík.

"Řekl bych, že to bylo dobré utkání, obě mužstva chtěla hrát fotbal, diváci viděli hodně šancí a museli se bavit," tvrdil Piták. "Remíza je asi zasloužená a jsme hrozně rádi, že jsme dosáhli na to třetí místo a předsezonní cíl jsme splnili." Trenér Komňacký však byl přesvědčen, že za stavu 2:1 měli jeho svěřenci dost šancí, aby zápas rozhodli.

"Ve druhé půli už pak ale byla Slavia lepší, šla za vyrovnáním a zasloužila si ho. My jsme nestačili obsazovat a to byla voda na mlýn pohyblivé a kombinačně silné Slavie, která mohla nakonec i vyhrát," připustil Komňacký.

Pro Jablonecké začalo utkání pořádně smolně, když ve 4. minutě po ostrém ataku Trubily skončil v bolestech a následně musel být odnesen na nosítkách Vošahlík, který při svém 100. ligovém duelu utrpěl výron v kotníku. Opora českého týmu do 21 let však věří, že červnové mistrovství Evropy stihne.

"Rentgen ukázal, že mám výron a nejspíš i lehce poškozené vazy. Doufám ale, že to bude dobré a šampionát stihnu," říkal po utkání opřený o berle smolař Jan Vošahlík.

"Lékaři udělají všechno pro to, aby mistrovství stihnul. Ale když jsem tu jeho nohu viděl, tak nevím, nevím," uvedl František Komňacký, jenž postupně poslal ve druhé půli do hry záložníka Tomáše Michálka a stopera Pavla Drska, pro které to bylo definitivní loučení s jabloneckým dresem.

Poslední domácí zápas měl na Střelnici nepříjemnou dohru. Slávističtí fanoušci vnikli do sektoru domácích vlajkonošů a ukradli velkou klubovou vlajku. To si Jablonečtí nenechali líbit, vydali se za nimi, ale policisté oba tábory oddělili a nahnali fanoušky Jablonce přes celé hřiště zpátky do ochozů.

Téhle mele udiveně přihlíželi fotbalisté Baumitu, kteří u vchodu do kabin rozdávali podpisy a s ostatními diváky se fotili.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37