Devin Setoguchi ze San Jose zkouší překonat brankáře Vancouveru Roberta Luonga.

Devin Setoguchi ze San Jose zkouší překonat brankáře Vancouveru Roberta Luonga. | foto: AP

San Jose vydřelo výhru nad Vancouverem a vrací se do hry o postup

• 2
Po dvou porážkách z ledu soupeře hokejisté San Jose před vlastním publikem dokázali porazit Vancouver těsně 4:3 a snížili tak stav finále Západní konference na 1:2 na zápasy. Utkání výrazně ovlivnily přesilové hry, ze kterých Sharks vsítili tři ze svých čtyř gólů.

Po porážkách 2:3 a 3:7 stáli v pátek hokejisté San Jose před jasným úkolem zvítězit.

Pokud by se tomu totiž nestalo, jejich šance na účast v letošním finále Stanley Cupu by se zařadili již jen do teoretické roviny. Stav 0:3 na zápasy totiž v bohaté historii NHL dokázaly otočit jen tři týmy.

Ve vyprodané aréně HP Pavilion Sharks své příznivce nezklamali. Na výhře domácích v poměru 4:3 se výrazně podepsaly přesilové hry, ze kterých San Jose vytěžilo tři branky. Nedisciplinovaná hra Vancouveru soupeři nabídla celkem deset přesilových her.

Obránce Douglas Murray ze San Jose chválí po vítězném utkání brankáře Antti Niemiho.

SPÍLÁNÍ. Podivně maskování fanoušci San Jose si něco vysvětlují s obráncem Vancouveru Kevinem Bieksou.

Hokejisté Vancouveru po prohraném duelu na ledě San Jose.

"Mi se spíš zdálo, že disciplína nám problém nedělala. Jestli mám komentovat naše častá vyloučení, bylo by to hodně drahé. Raději si ušetřím peníze," komentoval celou situaci nepřímou kritikou rozhodčích kouč Vancouveru Alain Vigneault.

San Jose se ujalo vedení góly z početních převah ve 4. a 9. minutě. O tom, že do kabin půjdou domácí po zahajovací dvacetiminutovce dokonce za stavu 3:0, rozhodl v 18. minutě aktivní Patrick Marleau. Ten byl s bilancí (2+1) společně s Joe Thorntonem (0+3) hlavním tahounem ofenzivy vítězného mužstva.

Canucks umazali nulu brankáře Antti Niemiho až v třetí třetině, v jejímž úvodu snížil Alex Burrows. Krátce na to ovšem Sharks potrestali další vyloučení hostí při hře 5 na 3 trefou obránce Dana Boylea - 4:1.

Aaron Rome z Vancouveru po tvrdém zákroku Jamie McGinna ze San Jose.

Klíčovou situací pro následný dramatický závěr duelu byla 52. minuta. Domácí forvard Jamie McGinn zezadu tvrdě narazil na mantinel beka Aarona Romeho. Za daný zákrok byl vykázán do kabin a Vancouver hrál pět minut v početní převaze, z čehož padly dva góly. Změny skóre obstarali v 54. a 57. minutě zadáci Dan Hamhuis a Kevin Bieksa. Na vytoužené vyrovnání již ale Canucks nedosáhli.