Brněnský Jan Kalabiška (vpravo) bojuje o míč s budějovickým Grigori Čirkinem.

Brněnský Jan Kalabiška (vpravo) bojuje o míč s budějovickým Grigori Čirkinem. | foto: Surý Ondřej, MF DNES

Kalabiška: Ke konci už je těžké vracet se šedesát metrů

• 9
Kdyby se mu o tom zdálo ještě po sezoně, nikdo by se nemohl divit. Tahle neproměněná šance může Jana Kalabišku pořádně mrzet. Běžela 77. minuta zápasu brněnské Zbrojovky s Českými Budějovicemi, na ukazateli skóre 1:1 a před Kalabiškou spousta prostoru, kam mohl poslat míč z Valentova centru.

Jenže on ho místo do brány v největší příležitosti Brna poslal nad ni. "Ještě teď se mi to honí hlavou. Měl jsme to na noze, mrzí mě to," litoval Kalabiška.

Utkání Brno versus České Budějovice ve videoreportáži

I na té spálené šanci se ukázalo, v jaké křeči Zbrojovka hrála. Souhlasíte?
 Ano, celý zápas jsme hráli špatně, vůbec nám to nešlo. Málo jsme běhali, balon nás neposlouchal. Tak se o záchranu nebojuje.

To, že vás v takovém rozpoložení nebude poslouchat míč, jste mohli čekat. Nešlo se lépe nachystat?
Nevím. Víme, že musíme vyhrát, a svazuje nás to.

Když jste vedli 1:0, tak vás to ale muselo nabudit, nebo ne?
Když ten gól padl, tak jsem si říkal, že bychom to mohli zvládnout. Ale pak si necháme zapískat tak zbytečnou penaltu...

Takže ta penalta ve vašich hlavách všechno pohřbila?
To zase ne. O poločase jsme se ještě hecovali, že to zvládneme, ale nezvládli.

Vypadalo to, že vám na obrat chyběly síly.
Asi ano, Budějovice vypadaly čerstvější. My jsme běželi třeba v sedmi dopředu, ale už jsme se nestíhali vracet. Ke konci už je těžké vracet se sprintem třeba 60 metrů.

Byla znát i absence Richarda Dostálka, že?
Určitě. Měli jsme hodně mladých hráčů, tým se vůbec skládal těžko. Ríša by to zklidnil. Byly i velké díry mezi jednotlivými řadami.

Jak se vám pojede do Příbrami?
Bude to stejné jako proti Budějovicím, na naší situaci se tímto zápasem vlastně nic nezměnilo. Snad to tam zvládneme líp.

Měli jste v průběhu zápasu informace, jak si vede Příbram na Slavii?
O poločase vůbec. Až když jsem přišel do kabiny po zápase, tak jsem se hned podíval na teletext a viděl, že Příbram 3:2 prohrála. Jasně, že z toho máme radost, ale mohli jsme na tom být líp.