Slávističtí fotbalisté musí odehrát tři utkání bez diváků. Duel s Příbramí je první z nich. | foto: Michal Šula, MAFRA

Slavia - Příbram 3:2, před prázdnými ochozy to zvládli lépe domácí

• 30
První ze tří domácích zápasů bez diváků zvládla lépe Slavia, která před prázdnými ochozy zaslouženě zvítězila nad Příbramí. O výhru 3:2 se postarali Koreš, Trubila a po přestávce Pospěch, za hosty dali góly Koukal a Wágner.

V prvním poločase to byla hra na jednu branku. Slávisté svižně kombinovali, často na jeden dotek, a rychle se dostávali k příbramské šestnáctce. Hosté se téměř nedostali k míči.

utkání jsme sledovali minutu po minutu

První gól dali domácí už ve 2. minutě, když si do uličky naběhl Koreš a pohodlně zavěsil. výsledkem drtivé převahy pak byly další šance domácích, mimo jiné Koreš nastřelil tyč a Pospěchovu dělovku vyrazil brankář Hruška.

Poté přišel i druhý gól, jehož autorem byl po Kaufmanově rychlé křídelní akci a centru nabíhající Trubila.

Skandování asi dvou set slávistických fanoušků, kteří svůj tým povzbuzovali před branami stadionu, bylo během první půle slyšet jen jednou. Během druhého poločasu byli slyšet přece jen častěji.

Utkání Slavia versus Příbram ve videoreportáži

"Nějak jsem ten prázdný stadion nevnímal, oprostil jsem se od toho. Prostě jsme to museli brát jako fakt. Jednu výhodu to mělo - hráči slyšeli pokřiky trenérů," prohlásil slávistický kouč Michal Petrouš.

Záhy po přestávce mohl skóre navýšit Kisel, ale sám před vyběhnuvším příbramským gólmanem Hruškou poslal lob nad.

Příbram ožila a chvíli poté uplatnila fintu s nenápadně rozehraným rohem. Pak přišel k míči Koukal, domácí čekali centr, ale hostující záložník s míčem postupoval k brance, poté skrumáž před sebou prostřelil a Slavia rázem vedla jen o gól.

Domácí v dalším průběhu zápasu zažehnali několik soupeřových nebezpečných akcí, Pleško poslal bombu těsně nad břevno.

Slávisté se s blížícím závěrem znovu dostali do tlaku a jeho výsledkem byl třetí gól v příbramské síti. Od rohového praporku odcentroval Kisel a před opuštěnou brankou se hlavou prosadil Pospěch. Hostující gólman Hruška se právě potuloval někde na boční hranici vápna...

V poslední minutě zápasu se však ještě dostal ke slovu hostující Wágner. Po chybě brankáře Zlámala, jemuž míč vypadl z rukou, doklepl míč do sítě, a upravil skóre na konečných 3:2 pro Slavii.

A protože Brno doma remizovalo s Českými Budějovicemi, přiblížilo se ke čtrnácté Příbrami na rozdíl jediného bodu. Zbrojovka se utká s Příbrami ve vypjatém souboji o udržení v nejvyšší soutěži v dalším kole.

"Chtěli jsme tady získat bod, který by byl pro nás vzpruhou. Škoda, že jsme ho nezískali, při vší úctě ke Slavii dnes na něj bylo. Pro Brno remíza nic neřeší, rozhodující utkání bude teď v sobotu," uvedl příbramský trenér František Kopač.