Tomáš Pekhart (vpravo) a spoluhráč Marek Matějovský se radují z gólu.

Tomáš Pekhart (vpravo) a spoluhráč Marek Matějovský se radují z gólu. | foto: Yan Renelt, MF DNES

Střelec Pekhart se připomněl: po dlouhé době v sestavě a hned gól

• 26
Čas na hřišti: nula, minuta, jedenáct minut, přes půlhodiny, nula. Po pěti duelech, v nichž moc šancí nedostal, fotbalový útočník Tomáš Pekhart za Spartu konečně nastoupil v základní sestavě. A hned v derby proti Bohemians 1905 dal gól. "Jsem samozřejmě rád," řekl po vítězství 2:0 v předehrávce 28. kola.

Pekhart po jedenácti minutách zvýšil na 2:0. Dlouhý pas přiťukl hrudí Podanému, který mu míč vrátil. "A já to levačkou trefil brankáři mezi nohama," líčil jedenadvacetiletý útočník.

"Ze začátku jsme hráli velmi dobře. Měli jsme spoustu šancí, dali jsme góly. Když soupeř dostal červenou kartu, tak jsme si mysleli, že to v klidu dohrajeme. Ale druhá půle nám nevyšla. Opakuje se to a já nevím proč," poznamenal.

Utkání Sparta versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Ve Spartě hostuje od ledna z Jablonce, od července má podepsanou smlouvu v Norimberku.

První dva zápasy na jaře nemohl hrát kvůli trestu. Když za Spartu poprvé nastoupil v základní sestavě, dvěma góly sestřelil Brno. Pak se jemu ani mužstvu nepovedlo utkání v Jablonci a od té doby od první minuty nehrál. Celkově v pěti zápasech hrál jen šestačtyřicet minut.

Přesto bilanci špatnou nemá. S Olomoucí vybojoval penaltu, v Teplicích jako náhradník proměnil penaltu a pomohl k remíze 2:2. "Když se na hřiště dostanu, tak se vždycky snažím něco udělat," poznamenal.

Celkově dal už patnáct branek, čtyři za Spartu. Do konce ligy zbývají dvě kola, na nejlepšího střelce Lafatu ztrácí Pekhart dva góly. "Záleží, jak ve zbytku ligy dostanu šanci. Škoda, že mi Kamil Vacek nenechal proti Olomouci penaltu, mohl mi chybět jediný gól. Na druhou stranu ji proměnil, vyhráli jsme, takže nic říct nemůžu."

Nic říkat nechce ani k angažmá ve Spartě. Určitě si představoval, že bude vytížený víc.

Do sestavy proti Bohemians mu možná pomohlo i zranění Kadlece, který v útoku nastupuje pravidelně. "Ne, Pekhart by hrál i v případě, kdyby Kadlec byl zdravý," prohlásil sparťanský generální sportovní manažer Jozef Chovanec.

Facebook

Sportovní stránky iDNES.cz jsou nově na Facebooku, staňte se fanoušky.

Pekhart se mu za důvěru odvděčil solidním výkonem, dal gól. "Nehrál jsem úplně na hrotu, ale víc zezadu. Myslím si, že to docela šlo."

Spartě zase pořád ještě jde o obhajobu titulu, díky vítězství v malém derby stáhla náskok na vedoucí Plzeň na jediný bod. Lídr má však dnešní duel v Teplicích k dobru. "Teplice jsou nepříjemný soupeř, sami jsme se o tom přesvědčili. Věřím, že proti Plzni něco uhrají," doufá Pekhart.