Boston jde do finále konference, Detroit napoprvé odvrátil vyřazení

• 7
Stejně jako Tampa Bay se i hokejisté Bostonu radovali z postupu do finále Východní konference play-off NHL po hladké jízdě 4:0 na zápasy. Rozhodl o tom jejich páteční triumf 5:1 nad Philadelphií, proti které i napočtvrté bodoval David Krejčí (0+1). Ve druhém duelu Detroit výhrou 4:3 nad San Jose odmítl vyřazení.

Před rokem byli hokejisté Bostonu ve stejné situaci, když vedli v semifinále Východní konference nad Philadelphií 3:0 na zápasy.

Poté ovšem vinou zranění ztratili Davida Krejčího a následně přišli i o celou sérii. Flyers tehdy vstoupili do historie. Stali se totiž teprve třetím celkem NHL, jenž otočil stav z 0:3 na 4:3 na zápasy.

Hráči Bostonu se radují z postupu přes Philadelphii. Zleva : Tomáš Kaberle, Andrew Ference, Johnny Boychuk a brankář Tim Thomas.

Letos se ale žádné překvapení nekonalo. Bruins si skvěle rozehranou sérii nezkomplikovali a dokonali postup do finále konference jasným triumfem 5:1.

Jednou asistencí se na něm podílel také zmiňovaný Krejčí. Český centr bodoval ve všech čtyřech soubojích s Philadelphií (4z. - 9 bodů, 4+5) a vrátil tak neoblíbenému soupeři loňské příkoří i s úroky.

"Z předchozího play-off jsme se hodně poučili. Ta zkušenost z nás udělala mnohem odhodlanější tým. Vše špatné z loňska jsme hodili za hlavu. Momentálně prožívám nádherné pocity," řekl zámořským novinářům Milan Lucic. Spící medvěd se probudil v pravý čas. Lucic totiž v rozhodujícím duelu proti Flyers vsítil dva góly, své premiérové v letošním play-off.

Urostlý forvard nejprve ve 13. minutě při přesilovce za asistence Krejčího otevřel skóre a v 46. minutě zvyšoval vedení na 3:1 poté, co Johnny Boychuk na startu třetího dějství ukončil smírný stav 1:1. Finální dvě trefy Bruins padly při závěrečné hře hostí bez brankáře, čehož využili Brad Marchand a Daniel Paille.

POSTUPUJEME. Z vítězství nad Philadelphií se raduje brankář Bostounu Tim Thomas.

12. Jaromír Jágr 169z. - 181 bodů, 77+104

Všechny z dosavadních čtyř konfrontací Detroitu se San Jose v semifinále Západní konference skončily rozdílem jediného gólů. V zatím posledním klání bylo změnou pouze to, když se v pátek poprvé radovali Red Wings. Po porážkách 1:2, 1:2PP a 3:4PP slavný celek uspěl v řádné hrací době těsně 4:3.

San Jose ale stále vede v sérii 3:1 na zápasy a v neděli může na domácím ledě učinit finální krok, čímž by si zopakovalo loňský semifinálový triumf nad stejným soupeřem po shodném výsledku 4:1. Sharks se natahovali po úspěchu už v pátek na ledě Joe Louis Arény, kterou šokovali srovnáním skóre z 0:3 na 3:3.

Detroit poslali do třígólového vedení Todd Bertuzzi a autor dvou zásahů Nicklas Lidström, jenž se tak v bodování z play-off svým 182. zápisem osamostatnil na historické 11. příčce od Jaromíra Jágra. Hosty však vrátily do hry trefy Logana Couturea, Dana Boylea a Dany Heatleyho. Posledně jmenovaný kanadský reprezentační forvard srovnal na 3:3 na startu třetí třetiny.

Rozhodujícím momentem zápasu se tak stala až 59. minuta, kdy Darren Helm vrátil Detroitu vedení a na stavu 4:3 se již v závěrečných vteřinách nic nezměnilo. Podívejte se na vítěznou akci Red Wings:

Výsledky 2.kola play-off NHL

Semifinále Východní konference - 4. zápas:
Boston - Philadelphia 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
13. a 56. Lucic (na první Krejčí), 43. Boychuk, 59. Marchand, 60. Paille - 34. Versteeg. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.565. Konečný stav série: 4:0.

Semifinále Západní konference - 4. zápas:
Detroit - San Jose 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
12. a 19. Lidström, 7. Bertuzzi, 59. Helm - 19. Couture, 34. Boyle, 42. Heatley. Střely na branku: 40:28. Diváci: 20.066. Stav série: 1:3.

Dvojice 3. kola play-off NHL

Finále Východní konference:

(3.) Boston x (5.) Tampa Bay

Finále Západní konference:

O finalistech se ještě rozhoduje v semifinálových sériích, ve kterých San Jose vede 3:1 nad Detroitem a Vancouver stejným poměrem nad Nashvillem.