Kamil Vacek

Kamil Vacek | foto: ČTK

Sparťané ukázali strach. Ale zvládli jsme to, na tahu je Plzeň, říká Vacek

• 22
Obavy o výsledek, strach. Sparťanští fotbalisté se v pátečním utkání proti Liberci dostali do těžké a v jejich případě nezvyklé křeče. Báli, že se nevyhrají. "Víme, že každé zaváhání nás teď přijde hodně draho," poznamenal záložník Kamil Vacek.

Sparťané jednoznačně ovládli první poločas, vyhráli ho 2:0. Ale v úvodu druhé půle je rozhodil inkasovaný gól. A i když vzápětí získali dvoubrankový náskok zpátky, soupeř znovu snížil. "V tu chvíli mi zatrnulo," přiznal Vacek.

Výsledek 3:2 pro Spartu však už vydržel až do konce zápasu.

Utkání Sparta versus Liberec ve videoreportáži

Co s vámi bylo?
Nejdřív jsme vedli dva nula, měli další šance. Ale pak jsme se začali bát a soupeři jsme to na hřišti hodně usnadnili. Každopádně jsme to měli dohrát mnohem líp.

Proč jste znervózněli?
Liga jde do finiše, každý zápas je složitý, protože my nesmíme zaváhat. Pořád jen Plzeň dotahujeme. Víme, že jakákoli ztráta už může být osudná.

Jen 5800 diváků

Na souboj Sparty s Libercem přišlo v pátek večer jen necelých šest tisíc diváků, což je na sparťanské poměry podprůměrná návštěva. Podepsal se na tom souběžně hraný zápas hokejistů na mistrovství světa proti Slovensku.

"Bývá tady lepší atmosféra, ale je mi jasné, že to ovlivnil hokej. Děkuje všem, kteří na Liberec přišli. To jsou opravdoví sparťani," řekl Vacek.

Neměla by se spíš mít obavy Plzeň, jejíž náskok v čele tabulky snižujete.
Jako že nemáme co ztratit? To je přece nesmysl, Sparta musí pořád vyhrávat.

A proti Liberci jste to málem neunesli.
Dostali jsme sice gól, ale hned dali na tři jedna. To bylo strašně důležité, ale stejně jsme to v klidu nedohráli, to je fakt.

Když jste se v letošním ligovém ročníku dostali v utkání do vedení, tak už jste body neztratili. Pomáhám vám to?
Když vedeme, dokážeme zápasy v pohodě zvládat, dotáhnout je k vítězství. Jenže taky záleží na soupeři a Liberec hrál moc dobře. Ve druhé půle se hodně zlepšil a pro nás bylo těžké jeho hráče bránit, protože se ve středu pole dobře prolínali. Pravda, nehráli jsme nejlíp, ale zvládli jsme to. Máme tři body a teď je na tahu je Plzeň.

Na ni ztrácíte už jen jediný bod. Teď jste ji nejblíž od začátku ročníku.
Vědí, že jim dýcháme na záda, jsme blízko, ale oni mají zápas k dobru. Hrají doma a zase můžou odskočit. Navíc jejich soupeře Mladou Boleslav čeká v úterý důležitý zápas v poháru, tak uvidíme, jestli to Plzni nějak neulehčí...