TVÁŘ POD MASKOU. Hokejoví brankáři to mají s popularitou o něco těžší v tom smyslu, že fanoušci si jejich podobu zapamatovávají delší dobu. Roberto Luongo je ale natolik oblíbený, že když masku sejme, vykoukne na lidi stará známá tvář. | foto: AP

Vancouver potřetí zdolal Nashville a výrazně se přiblížil postupu

• 6
Hokejisté Vancouveru uspěli na ledě Nashvillu 4:2 a v sérii vedou 3:1 na zápasy. Stali se posledním z týmů, které v semifinále jednotlivých konferencí play-off NHL dělí od postupu pouze jediná výhra.

Všechny čtyři série druhého kola Stanley Cupu letos překvapivě nabírají rychlý a jednoznačný průběh.

Tampa Bay již dokonce hladce smetla favorizovaný Washington 4:0 na zápasy a obdobně se vyvíjí také souboj o druhého finalistu Východní konference - Boston vede nad Philadelphií 3:0.

NECHCE ČEKAT. Sedmiletý divák v nashvillské hale naznačuje, že Stanley Cup by jeho tým měl vyhrát dřív, než mu narostou opravdové vousy.

Na západě tomu není jinak. San Jose dokázalo třikrát za sebou udolat silný Detroit a krok od postupu je po čtvrtku také lídr základní části zámořské soutěže. Vancouver totiž uspěl i podruhé na ledě Nashvillu.

Domácí Predators v řádné hrací době nejprve dvakrát vymazali vedení soupeře. Kanadský celek poslal v 16. minutě do úvodního trháku Christian Ehrhoff sporným gólem, při kterém byl brankář Pekka Rinne atakován soupeřem. Těsně před prvním odchodem do kabin ale srovnal krok přesilovkovou trefou Joel Ward. Asistence přibyly na konta Codyho Fransona a Martina Erata.

Když v prostřední dvacetiminutovce prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě, obránce Alexander Edler, Nashville pro změnu vracel do hry na startu třetí třetiny Cody Franson. Smírný stav 2:2 nicméně v 48. minutě zlomil využitou přesilovkou Ryan Kesler a Henrik Sedin svou první gólovou střelou v letošním play-off v čase 59:39 do prázdné klece domácích zpečetil vítězství Vancouveru.

První hvězdou utkání byl vyhlášen útočník Canucks Ryan Kesler. Připsal si celkově tři body (1+2) a potvrdil svou roli tahouna týmové ofenzivy v době, kdy bratři Sedinové nejsou tak dominantní jako v základní části NHL. I když kapitán vítězů Henrik Sedin dal právě ve čtvrtek svůj první gól v play-off.

Západní konference:

Nashville - Vancouver 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
20. Ward (Erat), 44. Franson - 16. Ehrhoff, 30. Edler, 48. Kesler, 60. H. Sedin. Střely na branku: 21:28. Diváci: 17 113. Stav série: 1:3.