DÍKY! JO, TAKY DÍKY. Brankář Tim Thomas držel po dvě třetiny a pak i v prodloužení střelce Philadelphie na uzdě a jeho bostonský spoluhráč David Krejčí pak rozhodl o výhře Bruins ve druhém zápase semifinálové série Východní konference. | foto: AP

Krejčí gólem z prodloužení rozhodl o výhře Bostonu nad Philadelphií

• 17
Hokejový útočník David Krejčí v pondělí zařídil Bostonu vedení 2:0 na zápasy v semifinále Východní konference play-off NHL proti Philadelphii. Produktivní centr se trefil v prodloužení a rozhodl o výhře Bruins 3:2. Navázal na svůj předchozí čtyřbodový zisk (2+2) z úvodního utkání.

V loňském play-off se Philadelphia s Bostonem rovněž utkaly v semifinále Východní konference. Boston se tehdy ujal vedení 3:0 na zápasy, ale vinou tvrdého bodyčeku kapitána soupeře Mikea Richardse v průběhu třetího klání ztratil lídra Davida Krejčího. Flyers následně jako teprve třetí celek historie NHL otočili sérii na 4:3 na zápasy ve svůj prospěch.

HLAVNĚ DOBRZDIT. Ve snaze kontrolovat puk klesá James van Riemsdyk z Philadelphie k ledu, tlačen Chrisem Kellym z Bostonu. Až ke hrazení by v této poloze ale doputoval nerad.

V letošní "odvetě" jsou zatím odehrány pouze dva duely. V obou případech sehrál klíčovou roli právě Krejčí a hokejistům Flyers se dokonale mstí.

V úvodním střetnutí byl šternberský rodák první hvězdou díky zisku čtyř zápisů (2+2) a Boston zvítězil vysoko 7:3. Odvetu pak pro změnu rozhodl v prodloužení a Bruins se po výsledku 3:2 ujali vedení 2:0 na zápasy.

Časomíra se na vteřinu přesně zastavila na 74. minutě, když Krejčího dělovka bez přípravy z prostoru mezi kruhy prolétla za záda brankáře Briana Bouchera. Puk se odrazil od zadní části branky tak rychle, že rozhodčí prověřoval platnost gólu u videa.

V řádné hrací době byly gólové akce k vidění pouze v první dvacetiminutovce. Domácí Flyers nejprve odskočili do vedení 2:0, když se v první a desáté minutě prosadil mladý forvard James van Riemsdyk. Více ale skvěle chytající Tim Thomas již Philadelphii nedovolil. Statistici mu napočítali celkově 52 zákroků, čímž vytvořil nové osobní maximum v NHL.

Boston přispěchal s odpovědí díky rychlé sérii zásahů z 13. a 15. minuty v podání Chrise Kellyho a Brada Marchanda. Na první trefě Bruins se asistencí podílel také Tomáš Kaberle.

"Vedení 2:0 je skvělé. Už se těším na atmosféru v domácím prostředí, fanoušci budou našim sedmým hráčem," řekl Krejčí zámořským novinářům, kteří jej podruhé za sebou vyhlásili nejlepším hráčem utkání. Podívejte se na jeho vítěznou trefu z prodloužení:

Výsledky 2. kola play-off NHL

Semifinále Východní konference
Philadelphia - Boston 2:3 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)
1. a 10. Van Riemsdyk - 13. Kelly (Kaberle), 15. Marchand, 74. Krejčí. Střely na branku: 54:41. Diváci: 19 962. Stav série: 0:2.