Petr Drobisz

Petr Drobisz | foto: ČTK

Druhý gól byl vabank, vysvětloval olomoucký brankář Drobisz vyběhnutí

• 10
Dostal hloupý druhý gól, když vyběhl do souboje až na polovinu hřiště. Mnohem více však brankáře Sigmy Petra Drobisze po domácí porážce 0:2 se Slováckem mrzela jistota, že boj o ligový bronz je ztracen.

"Nezvládli jsme to. Zápas byl o jednoduchosti, nasazení. A Slovácko nás v tom předčilo jednoznačně," uznal zkušený gólman.

Utkání Olomouc versus Slovácko ve videoreportáži

Třetí místo je už odpískané?
Jsou do konce čtyři kola, ztrácíme devět bodů. Těžko můžeme předpokládat, že uděláme dvanáct bodů a Jablonec vše prohraje. Bohužel. Ve čtvrtek nás čeká v poháru Slavia a máme co napravovat.

Nebylo pro vás semifinále poháru prioritní už před zápasem se Slováckem, kdy jste věděli, že třetí Jablonec vyhrál v Příbrami? Dala by se tak vysvětlit i absence v sestavě Rossiho s Kučerou.
Ale vůbec ne! Neexistuje! Do sestavy šli jiní kluci, chtěli jsme vyhrát. Věděli jsme, že Slovácko bude hrát zezadu. Všechny brejky mělo po našich ztrátách. Jak říkám: Nasazení tam nebylo. V první půli to ještě šlo, ale ve druhém poločase ne. Soupeř nás předčil v efektivitě i nasazení.

A také střelbě. Po změně stran jste nevystřeli na branku.
To je špatně. Nezakončujeme, nestřílíme. I když si řekneme, že v koncovce budeme hrát jednoduše, důrazně, ale nesplníme to. Pořád hrajeme přihrávky, přihrávky a soupeři nás trestají.

Teď už je pro vás český pohár jasná priorita?
Nejde o prioritu. V lize chceme skončit čtvrtí, do Evropy se však můžeme dostat už jen z poháru.

Při druhém gólu v nastavení jste zbytečně vyběhl až k polovině hřiště. Proč?
To už byl vabank. Prohrávali jsme 0:1. Přišel dlouhý nákop a já to riskl. Myslel jsem, že to v souboji s Valentou nějak uhraju, ale míč se odrazil k němu. Pak už jsem ho raději nechtěl držet, aby z toho nebyla červená karta.

Zdá se, že vám v bráně chybí i štěstí.
Neberu to tak. V poháru jsme postoupili. Musíme zápas se Slováckem hodit za hlavu a soustředit se na Slavii.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36