ZTRÁTA. Plzenští fotbalisté jen remizovali s Brnem, na snímku Trapp odkopává míč před Simerským. | foto: David Herka, MF DNES

• 6
Překvapivé výsledky, čtyřiadvacet gólů a stá ligová branka Jana Nezmara. To všechno nabídly odehrané duely 26. kola první fotbalové ligy. Podívejte se na sestřihy všech zápasů.

Teplice - Sparta 2:2

Nejvíc věcí k vidění bylo v dohrávce v závěrečné desetiminutovce. Pražská Sparta se v ní dobrala alespoň k bodu a domácí Teplice měly možnost přece jen zvítězit, když už předtím vedly dvoubrankovým rozdílem. Konečná remíza 2:2 znamená, že rozdíl mezi vedoucí Plzní a druhou Spartou zůstává čtyřbodový.

Slavia - Ústí nad Labem 3:0

Fotbalisté Slavie jsou zachráněni v nejvyšší domácí soutěži, když ve 26. kole doma jednoznačně přehráli poslední Ústí 3:0. Střelecky se po přestávce blýskl dvěma góly Pospěch, skóre otevřel už v první půli veterán Vlček.

Olomouc - Slovácko 0:2

Olomoučtí fotbalisté nečekaně selhali, v utkání 26. kola podlehli Slovácku, které bojuje o záchranu. První gól průměrného utkání dal krátce po přestávce Jiří Valenta po rychlém brejku, v samém závěru tři body po hosty jistil Szmek.

Brno - Plzeň 1:1

Plzeňští fotbalisté v závěru ligy začali klopýtat. Po minulé remíze se Slavií lídr tabulky nevyhrál ani na hřišti předposledního Brna. A to měl v 26. kole k dispozici penaltu a přes dvacet minut dlouhou přesilovku.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:2

Hradečtí fotbalisté zaskočili dalšího soupeře, zvítězili v Mladé Boleslavi 2:1, když o své páté výhře z posledních šesti duelů rozhodli během první půle. Domácí po přestávce sice díky střelci Chramostovi snížili, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Příbram - Jablonec 1:2

Po více než sedmi hodinách dali gól, přesto příbramští fotbalisté body nezískali. V utkání 26. kola první ligy nad favorizovaným Jabloncem od 32. minuty vedli 1:0, ale soupeř po přestávce skóre otočil díky Loučkovi a Pitákovi.

Liberec - Bohemians 1:0

Fotbalisté Liberce zastavili tažení Bohemians 1905 a zvítězili 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil domácí útočník Jan Nezmar. Šlo o jeho stou ligovou trefu, takže se stal členem Klubu ligových kanonýrů.

Ostrava - České Budějovice 3:2

Ostravští fotbalisté v utkání dvakrát prohrávali, ale nakonec v souboji s Českými Budějovicemi berou všechny body. Rozhodující gól vstřelil v 70. minutě Varadi.