Liberecký Jan Nezmar slaví gól.

Liberecký Jan Nezmar slaví gól. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberec - Bohemians 1:0, Nezmar vystřelil body stým ligovým gólem

• 14
V předehrávce 26. kola Gambrinus ligy zastavili fotbalisté Liberce tažení Bohemians 1905 a zvítězili 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil domácí útočník Jan Nezmar. Šlo o jeho stou ligovou trefu, takže se stal členem Klubu ligových kanonýrů.

Utkání Liberec versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Liberec neprohrál už v šestém utkání v řadě a vystřídal právě Pražany na šestém místě tabulky. Bohemians poznali přemožitele poprvé od 4. března, kdy nestačili na Jablonec.

ON-LINE

Souboj týmů se skvělou aktuální formou sliboval dobrou podívanou, ale o úroveň zápasu se dlouho starali jen domácí hráči. "Před hráči smekám. Hráli výborně dopředu i dozadu," radoval se liberecký trenér Petr Rada. "Nevím, co víc si naši fanoušci mohli přát, hráli jsme ještě lépe než s Teplicemi," připomněl Rada kanonádu 6:2 z minulého kola.

Na libereckých fotbalistech bylo jasně vidět, jak si přejí, aby jejich parťák Nezmar dosáhl na vysněný stý gól. U třiatřicetiletého kanonýra dlouho končily všechny ataky Slovanu a Nezmar často strašil obranu Bohemians v čele s brankářem Sňozíkem svým typickým důrazem.

Kdo je Jan Nezmar

Datum a místo narození:  5. července 1977, Opava

Výška/váha: 185/87

Největší úspěchy: mistr české ligy 2002, mistr slovenské ligy 2006, vítěz Slovenského poháru 2006

Ligová bilance: 271 zápasů/76 gólů v české lize, 53/24 ve slovenské

Záliby: hokej, rybaření, houbaření

Zajímavost: vystudoval vysokou školu (má titul inženýra z VŠB v Ostravě).

Už ve třetí minutě Sňozík vyhrál první vzájemný souboj, když vytáhl prudkou Nezmarovu hlavičku. V 28. minutě už liberečtí fanoušci málem mohutně slavili, ovšem nejsledovanější muž zápasu v akrobatické pozici pálil jen do tyče.

Občas bylo až úsměvné, jak liberečtí hráči v koncovce hledají jen a jen Nezmara. Breznaník třeba už ze strany mohl z výhodné pozice pálit, ale zbytečně ještě míč prostrkával na obsazeného útočníka. Nezmar si na Sňozíka nepřišel ani na konci poločasu další hlavičkou. "Nebýt Sňozíka, mohlo být rozhodnuto mnohem dříve," přiznal Pavel Hoftych, kouč Bohemians.

Liberečtí byli v útoku nažhavení, jako by je nabudil minulý zápas, kdy v duelu s Teplicemi poprvé v historii zaznamenali šest branek v nejvyšší soutěži. Zato Bohemians ničím nepřipomínali tým, který posledních šest zápasů neprohrál.  "Dnes jsme na Liberec neměli, nebyl to náš den," dodal Hoftych.

V útoku byli hosté naprosto bezradní, jako by jim opravdu neseděl liberecký stadion, kde ještě nikdy nevyhráli. Liberecký brankář Bičík se nudil po celý zápas a až na několik centrů neměl vážnější práci.

V 59. minutě obranná hradba Bohemians povolila. Inkasovali smolnou branku, která však na stadionu rozpoutala euforii. Dočkalovu střelu v pokutovém území tečoval právě Nezmar, který ještě dlouho po své trefě přijímal gratulace spoluhráčů a vychutnával si ovace nadšených diváků.

"Je pro mě velká čest. Děkuji všem skvělým spoluhráčům, se kterými jsem hrál," prohlásil po zápase šťastný Nezmar. Svého svěřence pochválil i kouč Rada: "Honza si díky svému přístupu zaslouží být mezi velkými hráči, kteří stovky dosáhli."

Nezmar zaokrouhlil svoji porci ligových zásahů v sezoně na deset a v závěrečné čtvrthodině už z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči bez potíží natahují sérii neporazitelnosti.