Jablonec - Příbram: David Lafata (vlevo) a Lukáš Pleško

Jablonec - Příbram: David Lafata (vlevo) a Lukáš Pleško | foto: Ota Bartovský, MF DNES

Příbram - Jablonec 1:2, dali gól po sedmi hodinách, ale body nemají

• 0
Po více než sedmi hodinách dali gól, přesto příbramští fotbalisté body nezískali. V utkání 26. kola první ligy nad favorizovaným Jabloncem od 32. minuty vedli 1:0, ale soupeř po přestávce skóre otočil díky Loučkovi a Pitákovi.

Příbram prohrála pošesté za sebou, nepomohlo ani odvolání kouče Romana Nádvorníka, místo kterého tým vedli asistenti Kopač s Rybou.

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jablonec napravil zaváhání z posledních dnů, především šokující porážku na hřišti posledního Ústí a pak i vyřazení z Ondrášovka Cupu od Olomouce.

Souboj u Litavky dlouho připomínal nedělní zápas Jablonce proti Ústí. Severočeši rychle získali velkou převahu, zatlačili Příbram před její šestnáctku a záhy se dostavily také šance. Jenže stejně jako před týdnem s nimi nakládali mizerně.

Další jablonecké trápení v koncovce předznamenala už možnost z šesté minuty. Na dlouhý aut si naběhl příbramský odchovanec v hostujícím dresu Vošahlík, postupoval sám k domácí brance, ale Rondzika neprostřelil. Za chvíli pak stejný hráč nedokázal na zadní tyči usměrnit skákavý centr skrz malé vápno.

Utkání Příbram versus Jablonec ve videoreportáži

A Vošahlík se ve 12. minutě zjevil i v třetí jablonecké šanci. U vápna si obhodil vyběhnuvšího Rondzika a náhradní domácí brankář, který zastoupil potrestaného Hrušku, mohl být hodně rád, že mu rozhodčí Karel Hrubeš ukázal jen žlutou kartu. Gólman Středočechů podržel svůj tým také po dvaceti minutách, kdy proti němu neuspěl osamocený Piták.

Hosty neproměněné šance mrzely. Bojácně hrající Příbram se půl hodiny nedostala k vážnějšímu ohrožení Valešovy branky, ale hned ze své první nebezpečné střely udeřila. Po 430 minutách zrušil střeleckou impotenci celku od Litavky přesným přízemním pokusem Koukal.

"V průběhu prvního poločasu jsem si říkal, že jsme podruhé vstoupili do stejné řeky. Ten zápas byl kopií utkání proti Ústí," řekl jablonecký trenér František Komňacký."Měli jsme převahu, ale gól jsme nemohli dát z ničeho. Už podruhé se stalo, že jsme rozchytali náhradního gólmana soupeře a měl jsem strach, že mu nedáme gól vůbec. Jak to tak bývá, soupeř šel z možná jediné šance do vedení a v poločase jsme trošku zvedli hlas."

Po změně stran se role otočily. Domácí v úvodu zahodili tři dobré šance, hlavně Pleškova střela, kterou Valeš s námahou vytáhl nad, měla blízko ke gólu, jenže místo toho se na opačné straně prosadil Jablonec. Dlouhé obléhání domácího vápna zakončil v 57. minutě povedenou ránou k tyči Loučka.

Severočeši získali zpět vyrovnávacím gólem sebevědomí a za dalších třináct minut skóre otočili. Po rohu se prosadil Piták. V závěru už Jablonec nemuselo příliš mrzet, že neproměnil několik přečíslení do otevřené obrany, tři body si uhlídal.

"Snažili jsme se hráčům dodat optimismus, ale byla na nich v úvodu vidět určitá nervozita. Soupeř se dostal do několika šancí a nás podržel Rondzik. Přesto naše hra snesla určitě parametry a nakonec jsme byli odměněni vedoucím gólem," řekl příbramský trenér František Kopač.

"Pak jsme se nesmyslně zatáhli a soupeř nás potrestal. O druhém gólu se mi ani nechce mluvit, jestliže má Tomáš Pilík na starosti Pitáka, tak prostě musí dojít k souboji," zlobil se Kopač.