Přemysl Kovář z Ústí slaví s fanoušky výhru.

Přemysl Kovář z Ústí slaví s fanoušky výhru. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Asi zajde do kostela. Za nováčkem v ústecké brance zvolnila tyč třikrát

• 2
Jen zázrakem nedostal hned v první minutě své ligové premiéry gól od Lafaty, jen zázrakem nakonec brankář Přemysl Kovář vychytal už téměř všemi odepsanému nováčkovi první fotbalové ligy Ústí výhru nad Jabloncem 2:1.

"Asi budu muset jít ráno do kostela. Bylo to neuvěřitelné," říkal Kovář, jenž zaskočil za zraněného Vorla a třikrát mu pomohla tyč.

Tyče jste měl postavené dobře.
Kluci říkali, že jsem to postavil výborně na obě brány. Fakt obrovský štěstí. Asi rozhodla první šance v první minutě, kdy to Lafata minul, a dorážka taky neprošla. Jinak by to skončilo úplně jinak.

Premiéry v lize jste se dočkal až v 25 letech. Ale stála za to.
V Liberci už jsem měl slíbeno, že si zachytám, ale zranil jsem se. Máma mi volala, ať se zase nezraním a dopadne to dobře, tak se jí hned musím ozvat, že to dopadlo na výbornou. Měl jsem z toho trochu obavy. Hodili mě do vody, ale vyhráli jsme, paráda.

Utkání Ústí nad Labem versus Jablonec ve videoreportáži

Nebál jste se kanonýra Lafaty?
Spousta kamarádů mi volala, že po tomto kole bude Lafata v čele žebříčku střelců bezkonkurenčně první. Tak jim budu muset zavolat, že to bude mít ještě těžké. V té první minutě už jsem ten gól tam viděl, ale v brankovišti je špatný terén, to mi asi pomohlo.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37