MÁM! Brankář Českých Budějovic Pavel Kučera chytá míč v zápase proti Příbrami.

MÁM! Brankář Českých Budějovic Pavel Kučera chytá míč v zápase proti Příbrami. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Č. Budějovice - Příbram 3:0, výhra znamená přilepšení v boji o záchranu

• 9
Porazili jednoho z hlavních soků v boji o záchranu v první lize. Fotbalisté Českých Budějovic uspěli proti Příbrami, kterou díky gólům Čirkina, Stráského a Ondráška zdolali 3:0. Hodně tak zvýšili své šance, že i v příští sezoně budou hrát nejvyšší soutěž.

Utkání České Budějovice versus Příbram ve videoreportáži

Příbram prohrála už pátý duel po sobě a 399 minut čeká na vstřelený gól.

"Myslím, že jsme udělali velký krok k záchraně. Nechci předčasně slavit a je mi jasné, že zachráněni ještě nejsme, ale určitě jsme se záchraně hodně přiblížili,"
řekl budějovický trenér Jaroslav Šilhavý.

Jihočeši sice vyhráli jediný z posledních deseti ligových duelů, ale svého soupeře od začátku drželi pod tlakem. Jen v první půlhodině si Budějovice vytvořily pět slušných příležitostí, které však domácí pokazili špatnou finální fází.

Příbram, která letos nastřílela pouhých třináct branek, byla téměř neškodná. Jen pokus Plašila po jediné povedené akci v prvním poločase mohl Budějovice vystrašit.

Domácí se důležité vedoucí branky dočkali až těsně před poločasem: po rohovém kopu stoper Horejš, který už během první půle střídal zraněného Žižku, prodloužil míč na ruského záložníka Čirkina, který mohl oslavit první gól v české lize.

Budějovice byly dál při ofenzivní chuti. Těsně po poločase mohl zvýšit Brazilec Hudson, jenž selhal ve své třetí slušné šanci. Pak se prudkou hlavičkou těsně před brankářem Hruškou neprosadil ani kapitán Lengyel.

Příbramský kouč Nádvorník po přestávce posílil ofenzivu o další dva útočníky Matěje Štochla a Huňu a jeho tým začal také víc hrozit na soupeřově polovině.

Záložník Koukal zblízka minul branku, vzápětí na dobrý centr Klesy z pravé strany těsně nedosáhl nový muž na hřišti Huňa a na vzdálenější tyči ani Pleško.

Budějovice taková varování nebraly na lehkou váhu a sami odpověděly svými útočnými zbraněmi. V 73. minutě se jim povedla rychlá akce po pravé straně. Po centru Nitrianského ještě Ondráškovu střelu vyrazil brankář Hruška, ale dobíhající Stráský bez potíží dorazil míč do prázdné brány.

Hosté se hodně zlobili na sudího Příhodu, který podle jejich názoru chybně nechal domácí tým rychle rozehrát standardní situaci.

Rozhozená Příbram dohrávala v Budějovicích v rozkladu. Jedenáct minut před koncem uviděl druhou žlutou kartu brankář a a příbramský kapitán Hruška, který srazil unikajícího Stráského a předčasně odešel pod sprchy. Akci Stráského však při ponechané výhodě ještě stačil dokončit Ondrášek a zasadil Příbrami třetí úder.

" Pro nás je to nyní špatná situace, chtěli jsme si odvézt alespoň bod," litoval příbramský trenér Roman Nádvorník.