NEČEKANÁ RADOST. Richard Veverka z Ústí nad Labem slaví první gól v zápase s Jabloncem, který nakonec jeho tým překvapivě vyhrál. | foto: ČTK

Ústí - Jablonec 2:1, šokující výhru sledovala nejnižší návštěva sezony

• 40
Záchrana fotbalového Ústí nad Labem ještě není úplnou utopií. Ve 25. kole poslední tým tabulky šokoval favorizovaný Jablonec výhrou 2:1. Zápas sledovala nejnižší návštěva sezony - jen 789 diváků.

Utkání Ústí nad Labem versus Jablonec ve videoreportáži

Ústí si tak připsalo čtvrtou výhru v ligovém ročníku a dál živí naději na záchranu v první lize. Poslední je sice pořád, ale na nesestupovou čtrnáctou příčku ztrácí už "jen" čtyři body.

Jablonec padl po čtrnácti zápasech bez porážky.

"Beru to jako naše zásadní selhání v zápase, který jsme měli vyhrát. Tu příčinu musíme hledat sami v sobě. Při vší úctě k soupeři disponujeme mnohem větší kvalitou a lepšími podmínkami než Ústí, prohrát tady je pro nás trošku ostudou a také komplikací," uvedl jablonecký kouč František Komňacký.

První poločas měl předpokládaný průběh, ale šokující výsledek. Jablonec držel Ústí na jeho polovině, za úvodní půlhodinu si vytvořil nejméně pět gólových šancí, vinou tristní koncovky však odcházel do kabin s jednogólovým mankem.

Přitom už po necelé minutě mohl jít do vedení, kdyby Lafata dokázal vleže doklepnout míč do prázdné branky.

V sedmé minutě přišel šok. Z levé strany zacentroval domácí Stožický a Veverka nadzdvihl balon tak šikovně, že zapadl za Špita do sítě. Uzdravený jablonecký gólman tak prožil smolný návrat mezi tyče. Ústečtí se dočkali gólu po 442 minutách.

Hostům trvalo asi deset minut, než se z gólu vzpamatovali a pak spustili drtivý nápor, který ovšem vyzníval naprázdno. Ve 20. minutě postupoval sám na Kováře Lafata, ale ani druhou stoprocentní šanci nejlepší ligový střelec neproměnil. Radost z šestnácté trefy v sezoně mu pokazila tyč.

Vzápětí měl smůlu i Vošahlík, který hlavou trefil břevno.

Ústí se štěstím odolalo dalším šancím Lafaty a Jarolíma a pak mohlo znenadání po ojedinělých útočných akcích dvakrát udeřit. Jindráček ani Veverka však neuspěli.

V pauze nahradil hostujícího Špita mezi tyčemi Valeš a už po deseti sekundách druhé půle se mohl chytat za hlavu, protože Vošahlík zahodil další obrovskou možnost.

Místo vyrovnání tak přišel další úder Ústeckých. Jindráček vysunul střídajícího Krbečka a ten v 51. minutě přesnou střelou k zadní tyči zvýšil.

Trápení hostujícího týmu vzápětí podtrhl Beneš, jenž z metru napálil tyč zcela opuštěné branky.

Když už se zdálo, že jablonecký zmar pomalu dosahuje vrcholu, napřáhl čtvrthodiny před koncem z rohu vápna Piták a přízemním volejem k tyči vykřesal hostům naději na zvrat.

Bodový zisk však Jablonci nebyl souzený, poslední velkou šanci totiž za chvíli spálil Třešňák.

"Mužstvo předvedlo naprosté maximum, kluci skákali do střel, víc hráčů dohrávalo na hranici fyzických možností. Jsem hrozně šťastný, že se nám to povedlo a trochu jsme se nadechli. Trochu říkám proto, že už zbývá do konce jen pět
zápasů. Byl bych rád, kdybychom boj o záchranu ještě trochu zdramatizovali," poznamenal ústecký trenér Svatopluk Habanec.