SKLUZ. Boleslavský záložník Jan Kysela takhle uťal brejk Sparty a její středopolař padá na trávník. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Boleslav - Sparta 1:2, výhru hostům zajistili Kweuke a Sionko

• 54
Sparťanští fotbalisté v 24. kole první ligy zvítězili na horké půdě v Mladé Boleslavi 2:1, když jejich góly stříleli Kweuke a Sionko. Za domácí po hodině hry vyrovnával Chramosta. Sparta dál ztrácí šest bodů na vedoucí Plzeň.

Sparťané s Mladou Boleslaví neprohráli v  posledních šesti zápasech a takřka čtyři roky. A sérii prodloužili.

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Skórovali po parádních akcích, když dovezli míč až do prázdné branky. V 36. minutě Matějovský vyslal do sprintu Sionka, jehož centr Kerič přiťukl Kweukemu a ten v pádu hlavou překonal brankáře.

Rozhodující gól dal Sionko po křižné přihrávce Keriče na zadní tyč.

První branka padla po dvaceti šedivých minutách sparťanů, kteří se sice museli bránit a málokdy se dostali do protiakce, ale náhlému vzmachu domácích celkem v pohodě odolávali.

Utkání Mladá Boleslav versus Sparta ve videoreportáži

Blažka nejvíc ohrozila křižná střela Mendyho z úhlu a poté vzájemný vzdušný souboj obou, když domácí záložník šel do gólmana. Ten neudržel míč a ve snaze se k němu dostat, Mendyho povalil. Domácí fanoušky rozběsnilo, že sudí Mikel neodpískal penaltu.

To hosté, než skórovali, promarnili čtyři velké šance. Měli atomový úvod, během prvních devíti minut měl dvě tutovky Kerič a dvakrát měl blízko gólu Kweuke. Kerič netrefil branku z metru a pak z malého vápna hlavičkoval nad. Kweuke střílel po sóle vedle a hlavičku Šeda skvělým zákrokem zlikvidoval.

Sparta se podruhé za sebou v lize představila bez potrestaného kapitána Řepky, stopeři Brabec se Zápotočným si však vedli velmi dobře. Horší to bylo s náhradou levého obránce Pamiče, jenž byl také v trestu. Na Podaném bylo vidět, že je záložníkem, jako obránce několikrát propadl.

Poprvé na jaře do základní sestavy naskočil Sionko a na levé straně zálohy nezklamal. Především po jeho únicích si hosté vytvářeli příležitosti. A v úvodu druhé půle měl i on jednu sám. Vyloženou, ale totálně selhal.

Kweuke se na vlastní polovině vymotal z obložení tří protihráčů, akci zatáhl až do vápna a přihrál před branku. Kadlec šikovně pustil míč za sebe a nabíhající Sionko měl před sebou už jen velkou branku a v ní Šedu. Střílel z osmi metrů přímo do gólmana.

A hostům se to vymstilo. Opiela sice po průniku Kysely střílel těsně nad, ale po hodině hry Chramosta zblízka ve skluzu už vyrovnal. A Sionko se zdravě naštval.

Díky němu euforie na boleslavském stadionu dlouho netrvala, po minutě předvedli hosté slušnou kombinaci na pravé straně, Kerič pak přihrál podél malého vápna a dobíhající Sionko na zadní tyči také ve skluzu už střílel mnohem líp než při své superšanci.

Potom už jen vzrušila pyro-show v sektoru hostujících fanoušků, které proudy vody zchladili hasiči. Jim domácí publikum aplaudovalo víc než fotbalistům. Ti dohrávali na tři obránce a vysoký stoper Rolko posledních deset minut se bil na hrotu. Marně.