Radost hráčů Bohemians. Vepředu se belhá zklamaný Josef Hamouz z Brna | foto: Zbyněk Stanislav, ČTK

Bohemians 1905 - Brno 2:1, slabí hosté vyvázli až příliš lacino

• 19
Fotbalisté Bohemians 1905 potvrdili výhru z minulého kola v Příbrami a doma v pražském Edenu v zápase 23. ligového kola po stálé převaze zvítězili nad slabým Brnem 2:1. O góly se postarali už v prní půli domácí Nikl a Škoda, za hosty snížil po přestávce Valenta.

Klokani měli od začátku víc ze hry, ale při územní převaze jich scházelo víc přesnosti a klidu v koncovce. Hosté spoléhali jen na nedůrazné výpady, které končily daleko od Sňozíkovy branky.

ON-LINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

"První poločas se nám nepovedl, ale ve druhé půli jsme se zvedli, pomohl nám kontaktní gól. Bohemians si ale vytvořili víc šancí, takže vyhráli zaslouženě," řekl brněnský trenér Karel Večeřa.

První gól zápasu přišel ve 22. minutě po centru Sedláčka a přesné hlavičce ideálně si naběhnuvšího pětatřicetiletého veterána Nikla.

V dalším průběhu zápasu domácí několikrát nepřesně stříleli z dálky, na to se už nemohl dívat kanonýr Škoda a důrazně se přihlásil o slovo. Pět minut před přestávkou si zpracoval Jindřiškův centr, krátkou kličkou oklamal Husára a poslal míč k levé Krbečkově tyči!

Utkání Bohemians 1905 versus Zbrojovka Brno ve videoreportáži

Ve druhém poločase hosté se dvěma čerstvými hráči zpočátku hru přece jen vyrovnali, ale nemohoucností v útočné fázi se prezentovalo dál.

To na opačné straně se dvakrát blýskl opět domácí Škoda, jenže dvakrát střílel jen do břevna. Poprvé hlavou po rohua podruhé ze sedmi metrů pravačkou.

Přesněji však mířil z ojedinělého brněnského protiútoku střídající Valenta, jehož křížná přízemní střela skončila za Sňozíkovými zády. A když se po chvíli dostal Valenta k další střele, gólman Sňozík s největším úsilím vyškrábl míč konečky prstů na roh.

Uklidňující branku měl na kopačce v 72. minutě domácí Štohanzl, jenže z vyložené pozice nikým neatakovaný z dvanácti metrů přestřelil.

I když hosté dvanáct minut před koncem "zazdili" gólovou akci, konečný výsledek poměru sil na hřišti zdaleka neodpovídá, vítězství Bohemians mohlo být mnohem vyšší. Jenže to by se nesměl v posledních minutách dvakrát vyznamenat brněnský gólman Krbeček při střelách Moravce a Ibragimova.

"Jsem rád, že jsme vyhráli, ale mohli jsme dát i víc branek. Brno bylo ve druhém poločase nebezpečné, vytvořilo si několik šancí, ale asi by bylo nespravedlivé, kdyby zápas skončil remízou," prohlásil domácí trenér Pavel Hoftych.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37