• 15
Z poloviny hřiště napálil vší silou míč, který po chvilce skončil v bráně. Srbský fotbalista Dejan Stankovič ve službách Interu Milán vstřelil v úterý večer v Lize mistrů proti Schalke úžasný gól už po 25 vteřinách hry. Přesto byl nakonec zklamaný, protože obhájce trofeje překvapivě prohrál 2:5.

"Musíme být realisté, po tomhle výsledku už to opravdu na postup do semifinále nevypadá. Ale slibuju, že v odvetě ze sebe vydáme všechno a zkusíme udělat nemožné," poznamenal Leonardo, trenér Interu Milán. "Asi bychom se měli začít víc soustředit na italskou ligu, kde ještě máme šanci na titul," dodal pro agenturu Reuters.

Přitom už v první minutě večerního zápasu všechno nasvědčovalo tomu, že se Italové budou radovat. Nádherně se totiž trefil Stankovič. Využil toho, že hostující gólman Neuer musel vyběhnout z brány, aby odvrátil Cambiassův pas na nabíhajícího Milita. Na polovině hřiště spadl míč k dvaatřicetiletému Srbovi, jenž se nerozpakoval a z voleje ho poslal do prázdné brány.

Od úvodního hvizdu uběhlo 25 vteřin.

GÓL Z DÁLKY. Dejan Stankovič z Interu Milán vstřelil parádní gól z velké dálky. Míč je teď v půli cesty.
NEMŮŽE TOMU UVĚŘIT. Dejan Stankovič (vlevo) se raduje ze vstřeleného gólu.
MILÁNSKÁ RADOST. Hráči Interu se radují ze vstřeleného gólu. Vpravo autor gólu Dejan Stankovič.
RADUJÍCÍ SE STŘELEC. Dejan Stankovič z Interu Milán (vlevo) oslavuje svou branku.

Úžasný gól a ještě k tomu tak rychlý! Zdaleka ale nebyl nejrychlejší. Rekord Ligy mistrů drží už přes čtyři roky Roy Makkay, který se v dresu Bayernu Mnichov trefil do sítě Realu Madrid už za necelých jedenáct vteřin. A nejrychlejší gól na světě si nárokuje Nawat Al Abíd, jenž se v Saúdské Arábii podle tamních médií radoval už po dvou sekundách.

Stankovič po zápase s novináři nemluvil, jeho spoluhráči ho ale po utkání za gól chválili. "Začali jsme tak dobře, navíc po tak úžasné brance! A nakonec ten zápas takhle pokazíme," litoval Esteban Cambiasso.

Inter totiž rychle inkasoval. A když se italský tým dostal pro trefě Milita do vedení 2:1, Schalke znovu bleskově vyrovnalo. Ve druhém poločase pak Němci dokonali velký obrat. Výsledek 2:5 znamená, že Inter už je de facto ze soutěže venku. V odvetě by musel vyhrát minimálně 4:0.

I když... Čtyři góly dokázal Inter nastřílet v základní skupině hned dvěma týmům, a tak se o stejný kousek bude pokoušet i nyní.

"Ve fotbale se může stát všechno. Musíme věřit a podat co nejlepší výkon, abychom dosáhli výsledku, který potřebujeme," burcuje už předem Cambiasso.