Milan Hejduk číhá na přihrávku.

Milan Hejduk číhá na přihrávku. | foto: Profimedia.cz

Hejduk přihrál na tři góly Colorada, Hudler bodoval za Detroit

• 7
V pondělí byly v NHL na programu pouze dva zápasy, v rámci kterých si přispali důležité body o play-off Západní konference bojující celky Chicaga a Anaheimu. Obhájci Stanley Cupu uspěli 3:2 po prodloužení na ledě Detroitu, za který si jednu asistenci připsal Jiří Hudler. Anaheim pak na domácím ledě uspěl nad Coloradem těsně 5:4 poté, co za hosty u tří gólů asistoval Milan Hejduk.

Pětatřicetiletý Hejduk, jenž se díky svému pondělnímu výkonu zlepšil na celkových 52 bodů z 64 zápasů, byl se třemi asistencemi druhým nejproduktivnějším hráčem souboje Anaheimu s Coloradem.

Líp si vedl pouze další veterán v osobě útočníka domácích Ducks Teemu Selänneho. Čtyřicetiletý "finský blesk" se prezentoval dokonce bilancí (3+2), díky čemuž nechyběl u žádné trefy Anaheimu. Ten po vítězství 5:4 navýšil svůj zisk na 91 bodů a udržel si sedmou pozici v tabulce Západní konference o bod před osmým Chicagem (90 bodů) pronásledovaným Calgary (87 bodů) a Dallasem (86 bodů).

Selänne se ve svém úctyhodném věku vyhoupl až na devátou pozici produktivity NHL, když s celkovým ziskem 75 zápisů vyrovnal kapitány Calgary a Chicaga Jaromea Iginlu s Jonathanem Toewsem.

Teemu Selänne z Anaheimu se raduje z gólu, hokejisté Colorada polykají zklamání.

Svou sedmou bitkou sezony se v zápase připomněl český bijec v dresu hostujících Avalanche David Kočí. Za soupeře mu byl letos už podruhé ochránce hvězd Anaheimu George Parros:

Hossa trefil Chicagu důležitý bod

Pokud chtějí hokejisté Chicaga v play-off obhajovat zisk Stanley Cupu z předchozí sezony, musí v závěru základní části pořádně zabrat. Tak jako se jim to povedlo na ledě silného Detroitu, odkud si v pondělí odvezli výhru 3:2 po prodloužení.

Blackhawks v Joe Louis Aréně po zahajovací třetině vedli 2:1 a stav vydržel až do 43. minuty, kdy za asistence Jiřího Hudlera srovnal stav Henrik Zetterberg. Stejný hráč se ovšem čtyři vteřiny před koncem řádné hrací doby provinil faulem, který v 51. vteřině nastavení potrestal rozhodujícím gólem Marián Hossa.

Chicago tak zvítězilo 3:2PP a upevnilo si poslední osmou postupovou pozici do play-off Západní konference, na kterou si ovšem s minimální ztrátou brousí zuby také Calgary s Dallasem.

Jonathan Toews z Chicaga překonává brankáře Detroitu Joeyho MacDonalda.

Anaheim - Colorado 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
21., 30. a 56. Selänne (první z tr. střílení), 25. Blake, 43. Fowler - 4. O'Reilly (Hejduk), 6. Duchene (Hejduk), 36. Jones, 60. Stastny (Hejduk). Střely na branku: 42:35. Diváci: 14 336.

Detroit - Chicago 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
8. Lidström, 43. Zetterberg (Hudler) - 3. Toews, 14. Seabrook, 61. Marián Hossa. Střely na branku: 35:41. Diváci: 20 066.