Filip Klapka z Hradce Králové v utkání proti Příbrami.

Filip Klapka z Hradce Králové v utkání proti Příbrami. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Ani na nás předchozí debakl nebyl znát, pochvaluje si hradecký střelec

• 1
Naběhl si na míč přesně vrácený z pokutového území a z jeho hranice bez přípravy vystřelil. Pak už se fotbalista Filip Klapka mohl jen těšit z toho, že ve čtvrtém ligovém zápase po svém zimním návratu do Hradce Králové vstřelil svůj první gól.

Přestože v pondělním utkání Hradce s Příbramí bylo odehráno teprve něco přes půl hodiny, Hradec podobnou akci předvedl již poněkolikáté. A z té výše zmíněné dal druhý gól, který nakonec rozhodl o jeho výhře 2:1.

"Určitě je to příjemný pocit," netají devětadvacetiletý fotbalista, a to jistě nejen kvůli svému gólu.

Podobná akce, z níž padl, nebyla v zápase první, byl to nacvičený recept na překonání soupeřovy obrany?
Určitě podobné akce zkoušíme. Nákop do pokutového území, vrácení míče zpět a náběh. Což je často moje práce. Tentokrát tam bylo volno, v takovém případě tam musím být.

Nic jste nevymýšlel a hned jste vystřelil.
Nebylo ani co vymýšlet, míč mi poskakoval proti noze, nikdo nikde nebyl, šlo o to jen ho dobře trefit.

Povedlo se vám to a vedení 2:0 asi pomohlo zapomenout na týden starý debakl 0:7 v Jablonci.
Myslím si, že v prvním poločase ani nebylo znát, že máme něco takového za sebou. Od začátku jsme hráli dobře, povedly se nám dva góly.

Utkání Hradec Králové versus Příbram ve videoreportáži

Hodně vám ale pomohl soupeř. Vnímali jste, že Příbram hraje opravdu špatně?
Člověk v takové chvíli kouká spíše na sebe. A pro nás bylo příjemné, že dokážeme podržet míč a dostaneme se do šance. Hrát s balonem je vždycky příjemnější než běhat bez něj.

První poločas Příbrami nevyšel, jak její hráči chtěli, a nebyla nebezpečná, ale po přestávce se to otočilo. Proč?
Možná jsme si trochu mysleli, že se nemůže nic stát. Soupeř začal odvážněji, dobře vystřídal, brzy dal gól. Najednou jsme asi měli v hlavách, že musíme vyhrát, a začali jsme se bát.

Dost dlouho jste ve druhém poločase hráli ustrašeně, nedostávali jste se do útoku.
To s tím souvisí. Na rozdíl od prvního poločasu jsme začali spíše hrát na jistotu, přestali jsme riskovat a hráli jsme ustrašeně. Naštěstí Příbram nevyrovnala a my jsme se po dvaceti, pětadvaceti minutách zvedli a do konce zápasu jsme si vypracovali i nějaké šance.

Přesto stále hrozilo, že můžete o cenné vítězství přijít. V takových případech bývají konce zápasů dlouhé, jak to bylo tentokrát?
Překvapivě mi to uteklo docela rychle. Možná i proto, že jsme se v závěru zlepšili.

Jak rychle uběhl týden, ve kterém jste žili s pomyšlením, že jste poslední ligový zápas prohráli 0:7?
Určitě to nebylo příjemné. Ve středu jsme utkání s Jabloncem rozebírali u videa a bylo to k pláči.

Co tím myslíte?
Chyby, které jsme udělali při gólech soupeře. Bylo to strašné, kdybychom takové udělali teď s Příbramí, tak bychom také dostali sedm gólů, i když Příbram jich dává málo.