Roman Fischer z Hradce Králové se raduje z gólu.

Roman Fischer z Hradce Králové se raduje z gólu. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hradec - Příbram 2:1, převaha v první půli vynesla posun v tabulce

• 21
V dohrávce 21. kola fotbalové ligy se domácímu Hradci Králové vyplatila velká převaha z prvního poločasu, v němž se do sítě Příbrami trefili Fischer a Klapka. Hosté se v druhé půli vzpamatovali, ale stačili jen snížit zásluhou náhradníka Koukala.

Hradec se tak zase o něco víc vzdálil sestupovým příčkám a v tabulce předskočil právě i Příbram. Ze třináctého místa poskočili Hradečtí na desáté a na předposlední Brno mají náskok pěti bodů.

ON-LINE

Domácí řešili před utkáním zásadní otázku: Zvednou se po potupné prohře 0:7 v Jablonci?

"Bylo vidět, že to na nás nezanechalo žádné stopy," uvedl potěšeně domácí kouč Václav Kotal. "Do středy jsme prohru probírali a pak už jsme se soustředili jen na zápas s Příbramí. To nám pomohlo hlavně v prvním poločase, kdy jsme hráli podle našich představ."

Utkání Hradec Králové versus Příbram ve videoreportáži

První poločas Východočeši skutečně zvládli. Byli jasně lepší, od začátku se pustili do svého tradičního náporu, Příbram jednoznačně převyšovali v kombinaci i nebezpečnosti.

Oproti minulým střetnutím na domácím stadionu byli navíc produktivní, a proto se z šancí plynoucích z tlaku dostali do vedení. Ve 14. minutě prošel z pravé strany Poděbradský, na hranici šestnáctky přenechal míč kapitánu Fischerovi a ten umístil střelu k tyči.

Hradec byl i dál nápaditější, pár šancí však zahodil. Zadák Pávek například trefil břevno, pokusy Klapky, Černého a Kasálka lapil brankář Hruška.

Přesto se domácí znovu prosadili. Střední útočník Dvořák sklepl šikovně patičkou míč nabíhajícímu Klapkovi a zkušený středopolař levou nohou vstřelil svou první branku po návratu do Hradce Králové.

Příbram byla v úvodní části neškodná. Do domácí šestnáctky se dostala prakticky dvakrát, za jakousi její příležitost bylo možné považovat pouze nepřesnou hlavičku obránce Nohýnka.

Východočeši byli v úvodní části lepší, což uznal také hostující trenér Roman Nádvorník. "První poločas jsme naprosto prospali," zlobil se. "Hráči neunesli tíhu důležitého zápasu s přímým konkurentem. Byli jsme moc svázaní, neplnili jsme taktické úkoly. Hrajeme o záchranu a musíme bodovat hlavně s týmy, které jsou okolo nás."

Poločasová přestávka však mnohé změnila. Nádvorník poslal do hry útočníka Koukala, jenž šest minut po změně stran dorazil do sítě Tarczalovu střelu odraženou od břevna. Příbram ale především vylepšila přístup. Hradeckou kombinaci narušovala mnohem živějším pohybem a výrazně zvýšenou agresivitou.

Východočechům trvalo přibližně dvacet minut, než na tuto hru přistoupili a vyrovnali se jí. Pak se hrál velmi slušný a svižný fotbal. Příbram se snažila o vyrovnání, jenže větší šance si vytvořil domácí celek - jmenovitě střídající útočník Rezek.

Nejprve se šikovným manévrem dostal do stoprocentní šance, střelu mířící do horní poloviny branky Hruška rukou vyrazil. Podruhé pálil Rezek ze strany do středu branky.

Závěr zápasu byl nervózní, plný nepřesností i faulů. Ten nejhorší předvedl příbramský záložník Klesa, jenž zezadu podrazil Pokorného a byl vyloučen.

"V druhém poločase jsme nehráli se stejnou odpovědností jako v tom prvním. Po snížení jsme se začali obávat o výsledek. Hosté měli nějaké možnosti, ale na druhou stranu jsme mohli potrestat jejich riziko. Pro diváky byl závěr zajímavý, pro nás infarktový," komentoval zápletku Kotal.

Nádvorník pochválil svoje svěřence za druhou půli, ale spokojený být nemohl. "Hradec se musel strachovat o výhru. Měli jsme několik nebezpečných centrů ze stran, ale vyrovnávací gól jsme do brány nedokázali dotlačit," uvedl.