Petr Švancara, útočník Slovácka, v souboji o míč s jabloneckým Petrem Pavlíkem

Petr Švancara, útočník Slovácka, v souboji o míč s jabloneckým Petrem Pavlíkem | foto: Jan Karásek, MAFRA

Švancara: Jsem tady od toho, abych dával góly

• 7
Hrál skvěle, ale přece jen mu postupně ubývaly síly. Přesto se trenér Slovácka Miroslav Soukup rozhodl nechat jej na hřišti až do konce a dobře udělal. Nejlepší kanonýr týmu Petr Švancara z poslední akce zápasu rozhodl o remíze 1:1 s Jabloncem. Do branky dorazil dalekonosnou střelu Víta Valenty.

"Věřil jsem, že gól někdo dá," vydechl Švancara, který skóroval pošesté v sezoně.

Těší vás, že jste to byl zrovna vy?
Od 60. minuty jsem na sebe byl naštvaný. Když nedáme čtyři vyložené příležitosti a dostaneme gól, je to moje vina. Zaplaťpámbu za gól, asi při nás někdo nahoře stojí.

Co jste si vyčítal?
Volešák nebo Fujerik měli šance, ale já jsem tady od toho, abych dával góly, abych je připravoval. Přece to nebudu vyčítat Kubáňovi nebo Kordulovi.

Utkání Slovácko versus Jablonec ve videoreportáži

Věděl jste hned, kam míč pošlete?
Přemýšlel jsem, jestli vystřelit nahoru, nebo po zemi. Myslel jsem, že brankář skočí, takže jsem to nechtěl zvednout jenom metr nad zem. Předchozí situace jsem řešil zbrkle, tentokrát jsem si věřil.

Byl jste jediný, kdo překonal gólmana Valeše, který ve 35. minutě nahradil zraněného Špita a chytal poprvé v lize. Co jste říkal jeho výkonu?
Nevšímám si, kdo proti nám hraje. Pavlíka nebo Řepku znám, ale kolikrát až v 70. minutě zjistím, že proti mně stojí někdo známý. Soustředím se jenom na sebe. Gólman ale podal slušný výkon, mají dobrou dvojku.

S Jabloncem jste sehráli přinejmenším vyrovnanou partii. S hrou můžete být spokojení?
To je nejhorší. Víme, jak jsme hráli, že jsme měli šance, že nás Jablonec nepřehrál, a přitom máme jenom bod. Ale měli jsme to hodně těžké, soupeř byl papírově favoritem. Dostali jsme gól, ale kluci vzadu odvedli kus práce. Na co jsme se celý týden připravovali, to jsme splnili.

Bod berete, jenže doma jste už půl roku nevyhráli. Trápí vás to hodně?
Fakta jsou děsivá. Ani nevíte, jak mě štve, že jsme doma už šestkrát nevyhráli. Ale s takovým přístupem to brzy zlomíme.