Martin Nešpor z Bohemians 1905 vyskočil v zápase proti Ústí nad Labem hodně vysoko, pod ním zůstal soupeř Tomáš Janů. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Bohemians 1905 - Ústí 1:0, v duelu bez krásy padlo rozhodnutí v závěru

• 10
Dlouho nuda, na hřišti se nedělo takřka vůbec nic. Až čtyři minuty před koncem se k odraženému míči dostal Ibragimov a tvrdou střelou skóroval. Bohemians díky trefě uzbeckého útočníka vyhráli 1:0 a drží se v lepší polovině tabulky.

"Nejspíš jsme udělali definitivní krok k tomu, abychom nepatřili do té skupiny ohrožených. Ale čeká nás ještě devět kol, během kterých bychom ještě nějaké body potřebovali získat," řekl domácí trenér Pavel Hoftych.

Naopak Ústí nezopakovalo minulé vítězství nad Slováckem a zůstává poslední s pětibodovou zrátou na nesestupovou příčku.

ON-LINE

"Zápasu by víc slušela remíza. Nebylo to zas tolik kvalitní utkání a nás mrzí, že jsme to nedotáhli alespoň k té remíze," řekl hostující kouč Svatopluk Habanec.

Favorizovaní Bohemians soupeři překvapivě vůbec nedokázali vnutit svůj agresivní styl a naopak právě hosté se jevili jako vyspělejší tým.

V prvním vzájemném duelu v srpnu právě Ústí dokázalo "Klokany" zdolat a v odvetě už po dvou minutách hlavičkou dokázal zahrozit útočník Krbeček.

Zápas dlouho hrstku diváků nudil, domácí fandové chvílemi dokonce ztráceli trpělivost a při pohledu na toporné kombinace dávali najevo nevoli. Kdo vyčníval z domácího průměru byl chvílemi jen záložník Štohanzl, slavící 26. narozeniny. Tahoun útočných akcí Pražanů tři minuty před poločasem hlavičkoval ale jen do náruče brankáře Vorla, což byla první přímá střela na branku v utkání.

Utkání Bohemians 1905 versus Ústí nad Labem ve videoreportáži

Útočný zmar Bohemians neskončil ani přestávce. Domácím nešlo upřít vůli a chuť do hry, ale absolutní absence herní kvality je srážela dál. Po přiťuknutí střídajícího žolíka Ibragimova pálil jen do těl soupeřových zadáků útočník Hartig. Ústí se postupně uchýlilo k opatrnější hře, ale brankář Bohemians Sňozík se musel hodně natáhnout po střele Jindráčka.

Vypadalo to na bezbrankovou remízou. Když se už hosté pomalu těšili na to, že poprvé od října ze soupeřova hřiště odvezou bod, srazili je domácí nenápadnou akcí. Míč se z pravé strany snesl k zapomenutému Ibragimovovi a ten povedenou křížnou střelou rozhodl o tom, že zelenobílí po dvou zápasech znovu vyhráli. Svěřenci Pavla Hoftycha letos získali už osmou výhru, loni jich tolik nasbírali za celou sezonu.