JE TAM! Jiří Štajner, Tomáš Fleišman a Michal Breznaník se radují z gólu v zápase s Mladou Boleslaví. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberec - Boleslav 4:0, první jarní body přinesly smrtící brejky

• 4
Prvním jarním body přišly po suverénním výkonu i výsledku. Liberečtí fotbalisté v 21. kole první ligy smetli jednoho z kandidátů na poháry. Mladá Boleslav padla podruhé za sebou, ve čtyřech jarních utkáních získala jen čtyři body.

Liberec zadělal na první jarní body už v první půli, kdy se trefili krajní záložníci Dočkal s Breznaníkem. Po přestávce po rychlém brejku vítězství stvrdil útočník Nezmar a v samém závěru debakl hostů zařídil Vácha.

ON-LINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Předchozí zápasy nám nevyšly. Ani ne tak herně jako střelecky, což se povedlo až teď. Hráčům musím poděkovat za přístup a nasazení, které rozhodovalo," řekl liberecký kouč Petr Rada. "Boleslav je kvalitní tým plný velmi dobrých hráčů. O to cennější ta výhra pro nás je. I když pro soupeře je výsledek 4:0 až krutá
porážka."

Liberec všechna tři dosavadní jarní utkání prohrál a dokonce nedal gól. Možná i proto byl v úvodních minutách lehce nervózní a pouštěl hosty do nebezpečných brejků. Především po krátké malé domů v podání Dejmka měl brankář Bičík co dělat, aby byl u míče dříve než dotírající útočník Chramosta.

Pak však jakoby domácí přepnuli na jiný rychlostní stupeň a začali soupeře drtit sérií nebezpečných brejků. Po jednom z nich Nezmar prostrčil míč na Dočkala, ten se uvolnil a z úhlu mířil přesně na vzdálenější tyč. Liberec skóroval po 309 minutách.

Utkání Liberec versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Liberečtí neustále hrozili, ale často jim chyběla přesnější finální přihrávka jako v případech Štajnera a Breznaníka, kteří pokazili nadějné brejky tři na dva a dokonce čtyři na jednoho. Breznaník si však tuto pokaženou přihrávku mohl dovolit, jelikož chvíli předtím předvedl fotbalovou parádu. Aktivní Štajner ho vyslal do úniku po levém křídle a slovenský záložník ač tísněn obránce napálil míč z úhlu přesně do bližší šibenice a překvapil tak brankáře, který čekal centr.

Rozhozená Boleslav, která mohla v první půli inkasovat klidně čtyři branky, se sice po změně stran snažila o rychlé zkorigování výsledku, ale Rolkovi po prodlouženém rohu chyběl krok, aby z metru doklepl míč do prázdné branky.

Naopak hned vzápětí předvedl Liberec další brejk, Breznaník přihrál přes celé vápno Nezmarovi a ten bez problémů zvýšil. Připsal si tak už pátý gól v posledních pěti zápasech proti Boleslavi.

Hostům ke zkorigování výsledku nepomohlo ani vyloučení libereckého záložníka Gecova, který v 72. minutě dostal druhou žlutou kartu. Boleslav tak ve třetím venkovním utkání v řadě nedala gól a zatímco doma soupeře ničí, venku čeká na gól 304 minut. Naopak v závěru ji po dalším brejku dorazil Vácha a potvrdil, že ve vzájemných zápasech padají v průměru čtyři góly.

"Zatímco domácí hráli na hraně bojovnosti, naši hráči postrádali důraz. Získávali tak více míčů a z toho vyplynuly jejich protiútoky," řekl po zápase boleslavský trenér Karel Stanner. "První čtvrthodinu to bylo vyrovnané utkání, po gólu ale byli domácí lepší úplně ve všem. Hráli bojovně tak, jak by mělo mužstvo, které potřebuje vyhrát. Bylo vidět, že domácí chtějí více vítězství. Z naší strany to byl výkon odpovídající výsledku."