GÓL. Teplický Patrik Lácha (vlevo) prostřeluje chomutovského gólmana Radka Zaťka, kterému cloní Jakub Mareš. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Dva rychlé góly Slavie nás složily, přiznává teplický debutant Lácha

• 4
Poprvé hrál v základní sestavě, ale na svůj debut fotbalový záložník Patrik Lácha moc rád vzpomínat nebude. Jeho Teplice padly v Praze na Slavii 1:4. "Pocity z toho, že jsem poprvé hrál, mám samozřejmě dobré. Připravený jsem na to byl, ale můj výkon tomu neodpovídal," sebekriticky říkal v klubové televizi Lácha.

On sám na hřišti vydržel 57 minut, pak ho střídal Kalivoda. "Nervózní z velkého soupeře jsem nebyl. Ale celkově byla první půle od nás špatná. Vůbec jsme se nedostali do hry," štvalo Láchu.

Dvě rychlé branky v úvodním dějství Teplice zlomily. "Hodně nás položily. Dostat dva góly během dvou minut, to je špatný. Snížili jsme pak sice na 2:1 a s výsledkem se dalo ještě něco udělat. Ale bohužel, nepodařilo se." Podobný zkrat postihl Teplice i v předchozím venkovním zápase v Českých Budějovicích. Také tam rychle prohrávaly 0:2.

Utkání Slavia versus Teplice ve videoreportáži

"Těžko říct, jestli je to nepřipraveností či nekoncentrací," netuší Lácha. Na jihu Čech ovšem Teplice ještě stihly dorovnat skóre, na Slavii už ne. Byť útočník Aidin Mahmutovič snížil na 2:1. "Dostal jsem balon, udělal kličku vpravo, dal to na zadní tyč a spadlo to tam.

Forma se mi vrací, ale gól dnes nic neznamenal, protože jsme prohráli 1:4. Snad to příští zápas bude lepší a přispěju gólem taky k výhře," přeje si Mahmutovič, jenž vstřelil svůj sedmý gól v sezoně.

Ani bosenský útočník si nedokáže vysvětlit, proč Teplice dvakrát za sebou selhaly na hřištích soupeřů v prvním dějství.

"Začali jsme zase špatně jako v Budějovicích. Musíme pracovat na tom, abychom první poločasy zvládali lépe. Škoda že když jsme se vrátili gólem do zápasu, zase jsme hned dostali třetí branku. To už se pak nedalo nic dělat," litoval.

Příštím soupeřem Teplic je zachraňující se Ostrava, na Stínadlech se hraje v neděli v pět.