SPOKOJENÝ KOUČ. Roman Nádvorník, trenér Příbrami, se raduje z gólu svých svěřenců. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Příbram trefila první jarní gól i výhru. Zajistil je mladíček Štochl

• 0
Zpracoval si balon na malém vápně a sám proti brankáři soupeře nezaváhal. Míč poslal nekompromisně po zemi pod jeho nohama. „Gól!“ Zaznělo jednohlasně prořídlými příbramskými tribunami. Jeho autor Matěj Štochl jako by tomu však nemohl uvěřit. Podíval se na pomezního rozhodčího, zda nešlo o ofsajd, a teprve poté skočil do náručí spoluhráčů.

Pocit, který poznala Příbram v letošní sezoně jen jedenáctkrát, nyní okusil i mladý útočník. Svému týmu zajistil výhru 1:0 nad Libercem. Pro Středočechy to bylo již třetí nejhubenější možné vítězství. A velmi důležité. Posunulo je daleko od sestupových pozic.

"Ale jen tabulkově, bodově tam jsme stále pořádně namočeni," uvědomuje si příbramský trenér Roman Nádvorník. Ten se dočkal u Litavky teprve druhého vítězství z devíti zápasů. Taky ho pořádně prožíval. Poslední minuty hlasitě pokřikoval na sudí. Čtvrtému rozhodčímu u lajny ukazoval neustále na hodinky.

Utkání Příbram versus Liberec ve videoreportáži

"Chtěl jsem konec, to je jasné," usmíval se kouč. "Čtyři nastavené minuty byly adekvátní, ale v té chvíli, když vás soupeř tlačí, si přejete, aby byl konec už v 89. minutě," vysvětloval své emoce.

Dočkal se. Sice až skutečně po čtvrté minutě nastavení, ale o to větší euforii zažíval. Jen co uslyšel závěrečný hvizd, skočil do náruče kondičnímu trenérovi Jiřímu Rybovi.

"Spadlo to ze mě. Před utkáním jsme byli pod tlakem. Brno porazilo Olomouc a my rázem byli skoro na sestupové pozici," věděl dobře kouč.

Příbramští udeřili z první výraznější šance po 37. minutách. Do té doby se diváci u Litavky nudili. Ani jeden tým nenabídl podle očekávání útočnou podívanou. "Víme, jak je Liberec kvalitním týmem, nemohli jsme hru nějak výrazně otevřít," vysvětloval Nádvorník.

Po vedoucí brance se však jeho svěřenci stáhli ještě více do obranné ulity. I proto, že po hodině hry vystřídali střelce Štochla. "Hosté nás přehrávali uprostřed hřiště, museli jsme hru zhustit. Proto jsem do hry dal dalšího záložníka," vysvětloval opatrný krok.

Tlak hostů se tím ještě navýšil. Osamocený Daniel Huňa neměl šanci vpředu udržet proti přesile míč. A tak i on pár minut před koncem šel z trávníku. Místo něj naskočil záložník Josef Divíšek.

Utkání domácí dohrávali na hrotu s drobným Pavlem Pilíkem. Vedení však udrželi, když odolali i hlavičce libereckého gólmana Bičíka, který do vápna přiběhl na rohový kop.