Radek Sňozík, brankář Bohemians 1905, v závěru zápasu chytil penaltu. Ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

České Budějovice - Bohemians 1:1, domácí v nastavení zahodili penaltu

• 10
Fotbalisté Bohemians 1905 pokračují ve slušných jarních výsledcích. Ve 20. ligovém kole sice jenom remizovali 1:1 v Českých Budějovicích, ale nadále se drží v uctivé vzdálenosti od sestupových příček. Za bod mohou být rádi, protože domácí v závěru neproměnili penaltu.

Utkání České Budějovice versus Bohemians ve videoreportáži

Kromě penalty měly Budějovice ještě početní výhodu. V 75. totiž dostal hostující Bartek červenou kartu.

"Sňozíka musím pochválit, tu penaltu bravurně chytil," uvedl kouč Bohemians 1905 Pavel Hoftych.

Jihočeši vzhledem k vývoji na dně tabulky nutně potřebovali tři body a začali poměrně dobře. Hned po pár desítkách vteřin se dostali do velké šance. Po faulu Nikla na Pecku zahrával Otepka trestný kop, brankář Sňozík jeho ránu vyrazil před dobíhajícího Hudsona, jenž však střílel z několika kroků nad břevno.

Budějovice chtěly navázat na povedenou první půli z minulého domácí duelu s Teplicemi, ale skrz pozornou obranu Bohemians se těžko prosazovaly. Po centru Vulina se sice pěkně položil do míče Otepka, jenže ve složité pozici nemířil přesně.

Pak se po Ondráškově hlavičce nedostali k zakončení ani Lengyel s Horejšem. A v poslední nadějné situaci domácího celku před přestávkou Otepka přestřelil branku.

Hosté v první části ukázali jen náznaky ofenzivních akcí a spíš se zdálo, že jim nerozhodný výsledek celkem vyhovuje.

Ovšem hned v úvodu druhého poločasu Bohemians ukázali, že umí být produktivní. Na hranici pokutového území za sebe prodloužil hlavou míč Hartig a uvolnil Škodu, který sám před Kučerou nezaváhal.

Hosté tak hned ze své první šance v utkání vstřelili gól.

Jihočeši však dokázali na tento zásah za čtvrt hodiny reagovat. Otepkův roh přizvedl na první tyči před Sňozíkem Ondrášek a Vulin už snadno hlavičkoval
do prázdné branky.

Bohemians se pak mohli opět vrátit do vedení. Škoda prostrčil balon na Moravce, ten se zbavil Vulina, ale nevyzrál na brankáře Kučeru.

Čtvrt hodiny před koncem utkání dostal Bartek za faul na Hudsona druhou žlutou kartu a domácí tak mohli v závěru útočit s převahou jednoho muže v poli. Po faulu Lukáše na Stráského v 89. minutě měli Jihočeši největší šanci v podobě penalty, jenže střídající Benát ji neproměnil.

"Tohle utkání pro nás bylo velmi důležité. Měli jsme ho rozhodnout už v prvním
poločase, příležitosti k tomu byly. Kdybychom dali nějaký gól, asi by se vše vyvíjelo úplně jinak," dodal smutně budějovický trenér Jaroslav Šilhavý.