ROZHODUJÍCÍ. Střelec Vincent Lecavalier na snímku sice není, ale byl to on, kdo vsítil tento rozhodující gól na 2:1 v zápase mezi NY Rangers a Tampu Bay (1:2). | foto: AP

Hemský s Hanzalem v NHL slavili gól, Erat asistoval u vítězné trefy

• 2
Nedělní program hokejové NHL otevřela odpolední výhra Tampy Bay na ledě Rangers v poměru 2:1. Češi se ale začali prosazovat až v dalších duelech. Martin Hanzal z Phoenixu s edmontonským Alešem Hemským zvýšili svá střelecká konta a trio David Krejčí, Martin Erat, Michal Řepík zaznamenalo po jedné asistenci. Brankář Tomáš Vokoun inkasoval jen dva góly, přesto jeho Florida padla s New Jersey.

ČEŠI V NHL

1. Havlát (Minnesota, 62z., 52 bodů - 19+33)
2. Plekanec (Montreal, 61z., 49 bodů - 20+29)
3. Hejduk (Colorado, 56z., 47 bodů - 19+28)
4. Krejčí (Boston, 55z., 47 bodů - 9+38)
5. Eliáš (New Jersey, 61z., 46 bodů - 14+32)
6. Hemský (Edmonton, 46z., 42 bodů - 14+28)
7. Voráček (Columbus, 59z., 40 bodů - 12+28)
8. T. Kaberle (Boston, 62z., 39 bodů - 3+36)
9. Vrbata (Phoenix, 61z., 37 bodů 16+21)
10. Erat (Nashville, 47z., 33 bodů 10+23)

Rangers, kterým vinou zranění chybí opory Marián Gáborík, Ruslan Fedotěnko či Marc Staal, v otevíracím zápase nedělního programu NHL proti Tampě poprvé nasadili posilu z Floridy v osobě Bryana McCabea.

Ve své premiéře v novém dresu ovšem ofenzivní zadák vítězství neslavil. Po těsném výsledku 2:1 si odvezli oba body hráči Lightning a zkompletovali tak letošní vítěznou sérii nad newyorským týmem. Tým kapitána Vincenta Lecavaliera, jenž v 43. minutě vsítil vítězný gól, totiž uspěl ve všech letošních čtyřech konfrontacích s Rangers.

Pokud by oběma mužstvům zůstaly aktuální pozice v tabulce Východní konference, narazily by na sebe v prvním kole play-off. Tampa totiž s aktuálním ziskem 81 bodů figuruje na druhé pozici konference a Rangers aktuálně drží sedmou příčku.

NA NÁVŠTĚVĚ. Nedobrovolně se ocitl Brian Boyle (č. 22) z newyorských Rangers půlkou těla na střídačce Tampy Bay. Steve Downie jako by zkoumal, co to s protihráčem udělá.

Kočí druhý den za sebou shodil rukavice

Den po porážce od Los Angeles v poměru 3:4 se hokejisté Colorada představili proti dalšímu celku Pacifické divize a znovu si připsali těsnou prohru. Anaheim totiž po trefách Ryana Getzlafa, Todda Marchanta a Brandona McMillana uspěl po skóre 3:2.

Ochránce hvězd v Avalanche David Kočí se po sobotním souboji s losangeleským Kevinem Westgarthem pustil do křížku s dalším obávaným bijcem NHL Georgem Parrosem, pro kterého to byl již letošní 23. souboj. Kočí se v aktuální sezoně poměřil s bitkařem soupeře celkově popáté:

Erat asistoval u rozhodující akce Nashvillu

Už pošestnácté za sebou skončila domácí konfrontace Nashvillu s Columbusem vítězstvím Predators. Duel konkurentů z Centrální divize rozhodovala až třetí třetina, ve které padly čtyři z pěti gólů.

Domácí Predators nejprve otočili skóre z 0:1 na 2:1 góly kapitána Shea Webera a Jonatona Bluma. Blue Jackets ovšem v 53. minutě využitou přesilovkou Krise Russella vyrovnali stav. Rozhodující akci tak zařídil až v čase 58:25 útočník David Legwand, jemuž asistoval Martin Erat.

TO BOLELO. Český obránce Jan Hejda (č. 35) dostal pukem do obličeje a otřesený rád přijal pomoc spoluhráčů z Columbusu R.¨J. Umbergera a Fjodora Ťjutina, aby se dostal k ošetření.

Hemský s Krejčím bodovali ve vzájemném duelu

V sobotu hokejisté Bostonu triumfovali na ledě lídra NHL z Vancouveru výsledkem 3:1. O den později pak zavítali pro změnu do domácího prostředí posledního mužstva ligy a ani tentokrát nezaváhali.

Edmonton se držel statečně, na více než na korekci skóre v úvodu třetí třetiny na finálních 3:2 pro Bruins to ovšem nestačilo. Hosté si odvezli oba body díky gólům Michaela Rydera, Nathana Hortona a Riche Peverleyho nastříleným v rozmezí 16. a 40. minuty.

U branky silového forvarda Hortona si svou letošní 38. asistenci připsal elitní centr Bostonu David Krejčí. Skóre duelu už po 65 vteřinách hry pro změnu otevřel jiný Čech - počtrnácté se střelecky prosadil domácí Aleš Hemský.

Rangers - Tampa Bay 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
6. St. Louis, 43. Lecavalier - 30. Prust. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18 200.

Nashville - Columbus 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
42. Weber, 48. Blum, 59. Legwand (Erat) - 35. Calvert, 53. Russell. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16 340.

Atlanta - Toronto 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
41. Ladd, 56. Stapleton, 63. Hainsey - 7. Kuljomin, 9. Kessel. Střely na branku: 43:24. Diváci: 13 147.

Florida - New Jersey 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky
: 56. Reasoner (Řepík) - 26. Clarkson, 30. Rolston. Střely na branku: 26:26. Diváci: 16 592. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta.

Chicago - Phoenix 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
3., 17. a rozh. nájezd Toews, 29. Hossa - 23. Aucoin, 32. Yandle, 38. Hanzal. Střely na branku: 41:29. Diváci: 21 473.

Calgary - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka:
46. Moss. Střely na branku: 20:27. Diváci: 19 289.

Edmonton - Boston 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
2. Hemský, 44. Brule - 16. Ryder, 19. Horton (Krejčí), 40. Peverley. Střely na branku: 17:40. Diváci: 16 839.

Anaheim - Colorado 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
22. Getzlaf, 38. Marchant, 52. McMillan - 13. Porter, 42. D. Jones. Střely na branku: 32:24. Diváci: 14 510.