Fotbalisté Lyonu v čele se střelcem Yoannem Gourcuffem slaví gól.

Fotbalisté Lyonu v čele se střelcem Yoannem Gourcuffem slaví gól. | foto: AP

Lille prohrálo poprvé od října, lyonský Briand vystřihl parádní nůžky

• 0
Už jen tři body mají v čele francouzské ligy náskok fotbalisté Lille. Ve 24. kole totiž prohráli 0:1 s Montpellierem. V dresu Lyonu se skvostně trefil Briand.

Tým z Lille naposledy v lize padl 24. října, kdy doma nestačil na Marseille. Od té doby z třinácti zápasů jen čtyřikrát remizoval a prohrál pouze ve francouzském Ligovém poháru právě s Montpellierem.

Ten i tentokrát ukázal, že na lídra tabulky umí, a vyhrál zásluhou gólu Belhandy z 84. minuty.

Český stoper David Rozehnal zůstal mezi náhradníky Lille.

Už v pátek Lyon přehrál Nancy 4:0, zazářil však především autor závěrečné branky Jimmy Briand. Ten v předposlední minutě předvedl famózní střelu přes hlavu a ještě víc rozradostnil domácí fanoušky. Rázem si řekl o srovnání s podobnou střelou Wayna Rooneyho z Manchesteru United, který minulý víkend zařídil nůžkami výhru v derby s Manchesterem City.

"Jeho gól byl určitě hezčí, protože byl vítězný a navíc v derby. Ale to nic nemění na tom, že mám ze svého gólu velkou radost," řekl po zápase Briand.

Výsledek 24. kola: Lyon - Nancy 4:0 (37. Gourcuff, 77. Pied, 85. Pjanič, 89. Briand), Auxerre - Arles-Avignon 1:1 (84. Jeleň - 65. N'Diaye), Brest - Monako 2:0 (14. a 89. z pen. Ayité), Caen - Valenciennes 2:2 (47. Nivet, 64. Yatabaré - 80. Pujol, 87. Langil), Lens - Sochaux 2:3 (36. Džimaa, 59. Jahjá - 6. Maurice-Belay, 30. Maiga, 66. Budibúz), Marseille - St. Etienne 2:1 (68. Lucho González, 78. Rémy - 45.+5 Landrin), Lorient - Bordeaux 5:1 (35., 38. a 88. Gameiro, 14. Amalfitano, 62. Mvuemba z pen. - 40. Fernando), Montpellier - Lille 1:0 (84. Belhanda), Nice - Paris St. Germain 0:3 (25. Giuly, 44. Hoarau, 74. Armand), Toulouse - Rennes 1:2 (61. vlastní Théophile-Catherine - 45. M'Vila, 87. Montaňo).