Královéhradecký Daniel Volráb (vlevo) v souboji o puk s Adamem Zemanem z Jihlavy | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Lídr z Ústí prohrál v Olomouci, v Hradci Králové fandové „pohřbili“ hokej

• 13
S neoblíbeným soupeřem padli ve 43. kole první ligy hokejisté Ústí nad Labem. Lídr soutěže podlehl v Olomouci 2:5 a stále nemá jistotu, že do play-off vstoupí z nejvyšší příčky. Druhý Chomutov totiž zvítězil v Berouně 3:2 a dvě kola před koncem dlouhodobé části ztrácí na druhé příčce pět bodů.

Hokejisté vedoucího Ústí nad Labem neuspěli v 43. kole první ligy v Olomouci, kde podlehli 2:5. Severočeši tak stále nemají jistotu, že do play off vstoupí z nejvyšší příčky. Druhý Chomutov totiž dnes vyhrál v Berouně 3:2 a snížil ztrátu na pět bodů, přičemž mu zbývá sehrát ještě dva zápasy.

Olomoucký tým opět potvrdil, že se mu proti Ústí daří, prvoligového lídra přehrál už potřetí za sebou. Základ k vítězství položili domácí už v první třetině, kdy se trefili Haluza a Kucharczyk. Hosté se dvakrát přiblížili na rozdíl jediné branky, ale uklidňující gól na 4:2 vstřelil v 49. minutě v přesilovce Koma a poté ještě přidal svou druhou branku Šedivý.

V Berouně byli fanoušci zvědaví především na chomutovského útočníka Radka Dudu, který k výhře hostů 3:2 přispěl gólem a asistencí. Medvědy ale dlouho držel skvělými zákroky brankář Dominik Furch a domácí celek po dvou třetinách vedl. Už po 40 sekundách třetího dějství ale Duda vyrovnal a výhru Chomutovu zajistil po efektní kombinaci Hruška, když domácí marně reklamovali ofsajd.

Další dva zápasy skupiny o první až osmé místo skončily pětibrankovými rozdíly. Havlíčkův Brod deklasoval Znojmo 8:3, Jihlava udržela třetí místo díky vysoké výhře 6:1 v Hradci Králové.

Hradečtí fanoušci připravili protestní akci, kterou chtěli upozornit na současný stav v klubu, jenž je podle nich špatný. Utkání předcházela tryzna za královéhradecký hokej, fandové před stadionem zapalovali svíčky u pomníku "zesnulého", v úvodu střetnutí se v černém smutečním oblečení srotili v kotli a po chvíli z něj demonstrativně odešli.

Prohlédněte si protest hradeckých fandů

Postup do předkola play-off si pojistila Třebíč výhrou 3:2 v Benátkách, kde dokázala smazat dvougólovou ztrátu. V prodloužení pak rozhodl svojí druhou brankou Zahradník.

V závěrečném nadstavbovém kole vyvrcholí boj o dvanáctou pozici, poslední postupové místo do vyřazovací části. To dnes díky bodu z Tábora udržela Kadaň, na kterou se však dotáhly Litoměřice, v jejichž brance vychytal čisté konto litvínovský extraligový hrdina Martin Volke. Šanci na postup stáje mají i Tábor a Chrudim.

Poslední kolo nadstavbové části je na programu v pondělí, předkolo play-off pro celky z pátého až dvanáctého místa začne ve středu.

První liga, nadstavbová část - 43. kolo

Skupina o 1.-8. místo

Olomouc - Ústí nad Labem 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
26. a 56. Šedivý, 2. Haluza, 5. Kucharczyk, 49. Koma - 3. Handlovský, 33. Klobouček. Rozhodčí: Trombík - Klein, Kašík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 1120.

Beroun - Chomutov 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
12. Višňák, 40. Rudovský - 7. Procházka, 41. Duda, 50. Hruška. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 750.

Havlíčkův Brod - Znojmo 8:3 (3:2, 3:0, 2:1)
21. a 51. Pavlík, 11. Holec, 15. Endál, 20. Knotek, 32. Zohorna, 36. Vondráček, 56. Meidl - 5. Komínek, 6. Podešva, 53. Říha. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 11:11, navíc Morava (H. Brod) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1122.

Hradec Králové - Jihlava 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
40. Čermák - 6. Čachotský, 15. Kucsera, 38. Šidlík, 42. Jeslínek, 53. Hodek z tr. střílení, 55. Bakus. Rozhodčí: Florián - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 9:5, navíc Kadlec (Hradec Kr.) 10 min. a do konce utkání.

Skupina o 9.-16. místo:

Tábor - Kadaň 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
3. Koktan, 8. Kocar, 33. Krätzer, rozh. nájezd Matušík - 7. Charousek, 16. Ton, 21. Mikšovic. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Polonyi.
Vyloučení: 8:11, navíc Mazanec (Kadaň) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 970.

Chrudim - Vrchlabí 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
33. a rozh. nájezd Semorád, 9. Šeda, 16. Cyganov - 5. Filip, 24. Andres, 27. Loskot. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 2:5.
Využití: 1:0. Diváci: 1110.

Litoměřice - Písek 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
4. Kříž, 24. Mrňa, 34. Novák, 36. Slížek. Rozhodčí: Smitka -
Arazimová, J. Svoboda. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. Diváci: 1710.

Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:3 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
12. Skalický, 20. Skořepa - 23. a 64. Zahradník, 36. Laš. Rozhodčí: Ondřej - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:5, navíc Malinský (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 370.