Milan Michálek z Ottawy před deroitským gólmanem Jimmym Howardem. | foto: AP

Útočník Michálek vstřelil dva góly Detroitu, Plekanec překonal Vokouna

• 15
V zápase hokejové NHL mezi Ottawou a Detroitem se za domácí Senators blýskl dvěma zásahy Milan Michálek. Favorizovaní Red Wings měli ovšem ve svém kádru dokonce pětigólového střelce Johana Franzéna a odvezli si výhru 7:5. Centr Tomáš Plekanec se podepsal pod jeden ze tří gólů v síti svého krajana Tomáše Vokouna, jenž na ledě Montrealu předvedl 37 zákroků a nezabránil těsné porážce Floridy 2:3.

V letošní sezoně se Milan Michálek již podruhé blýskl dvěma góly v jednom zápase, když se ve středu dvakrát radoval proti Detroitu.

V obou pro českého útočníka střelecky vydařených duelech však jeho Ottawa nezvítězila poté, co v říjnu padla s Montrealem a naposledy nestačila na Red Wings po výsledku 5:7.

V souboji s Detroitem navíc Michálka jasně zastínil hostující Johan Franzén. Švédský útočník totiž nasázel týmu z hlavního města kolébky hokeje pět branek, což dokázal jako první hráč NHL od roku 2007. Tehdy se takto zviditelnil ještě v dresu Minnesoty slovenský reprezentant Marián Gáborík.

Ottawa tak padla poosmé v řadě a už počtrnácté z posledních patnácti startů. Podívejte se na gólové představení Franzéna:

Plekanec překonal Vokouna a byl zvolen hvězdou zápasu

Bodování čechů v nhl

1. Havlát (Minnesota, 50z., 44 bodů - 14+30)
2. Hejduk (Colorado, 43z., 42 bodů - 15+27)
3. Plekanec (Montreal, 50z., 41 bodů - 17+24)
4. Eliáš (New Jersey, 49z., 38 bodů - 13+25)
5. Krejčí (Boston, 44z., 34 bodů - 7+27)
6. Voráček (Columbus, 48z., 32 bodů - 9+23)
7. Fleischmann (Colorado, 45z., 31 bodů 12+19)
8. T. Kaberle (Toronto, 50z., 31 bodů - 2+29)
9. Hemský (Edmonton, 33z., 29 bodů - 9+20)
10. Vrbata (Phoenix, 50z., 28 bodů 11+17)

Góly ze třetí třetiny v podání Tomáše Plekance a kapitána Briana Gionty stály za vítězstvím Montrealu 3:2 v domácím střetnutí s Floridou.

První hvězdou byl vyhlášen český reprezentant Plekanec, jenž v 46. minutě svou 17. trefou sezony upravoval průběžné skóre na 2:1 pro Canadiens.

V brance hostí se představil Tomáš Vokoun a předvedl úctyhodných 37 zákroků. Na sedmé porážce Panthers z posledních osmi zápasů to ovšem nic nezměnilo.

Pittsburgh hladce zdolal Islanders

Také v dalším utkání bez zraněných hvězd Sidney Crosbyho a Jevgenije Malkina dokázali hokejisté Pittsburghu zvítězit, když na úterní výhru 4:3SN z ledu Rangers navázali středečním výsledem 3:0 proti Islanders.

O výhře rozhodli už v první třetině Tyler Kennedy a Chris Kunitz. V závěru duelu se do sebe pustili brankáři Brent Johnson a Rick DiPietro:

Ottawa - Detroit 5:7 (3:2, 1:2, 1:3)
32. a 41. M. Michálek, 2. Kovaljov, 9. Regin, 12. Campoli - 7., 8., 41., 48. a 60. Franzén, 31. Draper, 31. Kronwall. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18 011.

Pittsburgh - NY Islanders 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
9. Kennedy (Z. Michálek), 14. Kunitz, 60. Talbot. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18 142.

Anaheim - San Jose 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)
26. Lupul, 38. Fowler, 46. Ryan - 1. Heatley, 8. Eager, 12. Demers, 36. Clowe. Střely na branku: 30:28. Diváci: 14 486.

Phoenix - Vancouver 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
47. a 58. Kesler, 4. Burrows, 22. Hansen, 33. Hodgson, 52. Raymond. Střely na branku: 23:33. Diváci: 13 157.

Edmonton - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
24. Pääjärvi - 24. a 30. Smyth, 55. Johnson. Střely na branku: 33:26. Diváci: 16 839.

Montreal - Florida 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
25. Halpern, 46. Plekanec, 52. Gionta - 8. Timmins (Olesz), 58. Weiss (Frolík). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, z 40 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 92,5 procenta. Střely na branku: 40:35. Diváci: 21 273.