RADOST LAVIN. Hokejisté Colorada slaví gól, vpravo je Milan Hejduk.

RADOST LAVIN. Hokejisté Colorada slaví gól, vpravo je Milan Hejduk. | foto: AP

Kaberle dal gól. Hejduk asistencí pomohl Coloradu a Kočí se popral

• 28
V pondělních zápasech hokejové NHL různými způsoby zaujali tři čeští hráči. Bodově se prosadili pouze dva. Obránce Toronta Tomáš Kaberle skóroval v Carolině, jeho tým však podlehl domácím 4:6. Coloradský útočník Milan Hejduk jednou asistencí pomohl k výhře nad St. Louis 4:3. Ve stejném utkání se popral bitkař domácího celku David Kočí.

V souboji slovenských gólmanů se radoval Peter Budaj. V brance St. Louis nastoupil jeho krajan Jaroslav Halák a inkasoval o gól víc. Tým vítězných "Lavin" se vrátil do postupové osmičky týmů ze Západní konference.

Domácí nenasadili do sestavy legendárního Švéda Petera Forsberga, který s nimi trénuje. Ještě než pořádně začal zápas, diváky pobavila bitka. Kočí se porval už ve druhé minutě s Camem Janssenem. Podle hlasování fanoušků vyhrál český hráč.

Podívejte se na bitku Kočí vs. Janssen:

Pak už se hrálo. Haláka střelou mezi nohy po ledě překonal Brandon Yip, který pak i na konci první třetiny vyrovnal na 2:2. Další přesilovkový gól v polovině třetí části obstaral Hejduk.

Colorado začalo akci v obranném pásmu, rychlými přihrávkami se dostalo do útoku. Hejduk u pravého mantinelu udělal otočku, podíval se a nahrál na modrou obránci Lilesovi, který ještě našel na levém kruhu střelce Kevina Shattenkirka.

Domácí pak přidali další gól, St. Louis jen snížilo. Nepomohlo mu ani 28 úspěšných Halákových zákroků, Budaj zasahoval jedenadvacetkrát.

Ovečkina zastínil Gáborík, Krejčí nebodoval

Tomáš Kaberle si vedle dvou trestů do statistiky utkání mezi Carolinou a Torontem zapsal také branku. Devět sekund před koncem první třetiny vyrovnal na 1:1. I když to zprvu ani nevypadalo, Kaberle totiž lehkým bekhendem nahazoval puk na bránu, kde v hloučku hráčů byl i jeho spoluhráč Crabb. Ten však puk netečoval a kotouč projel brankáři Wardovi mezi nohama. Gólman jen naštvaně bouchl hokejkou o led.

Hvězda Washingotnu Alexandr Ovečkin letí, k ledu ho poslal Sean Avery  z New Yorku Rangers.

Ruský snajpr Alexandr Ovečkin se po hattricku proti Torontu tentokrát proti New Yorku Rangers neprosadil. Neujala se žádná z jeho šesti střel, Ovečkin neproměnil ani nájezd. Zářil však jiný obrozený střelec. Slovák Marián Gáborík byl v dresu Rangers vyhlášen první hvězdou utkání. Ve třetí třetině tečí vyrovnal na 1:1.

"Cítil jsem, jak mě puk trefil, otočil jsem se a najednou jsem viděl spoluhráče s rukama nad hlavou. Vůbec jsem netušil, že padl gól. Byl to šťastný odraz," přiznal se Gáborík.

Bez bodu a bez gólu podobně jako Ovečkin zůstal i český útočník David Krejčí. Gól navíc nedokázali dát ani jeho spoluhráči a Boston prohrál s Los Angeles 0:2. Hodně branek naopak padlo ve Vancouveru. Domácí Canucks zničili 7:1 dallaské Stars.

Ke kanonádě jako obvykle přispěla i švédská dvojčata Sedinova. Daniel dvakrát asistoval, jeho bratr Henrik dal i gól. Oba se tak dotahují na vedoucí dvojici kanadského bodování Stamkos, Crosby. Na zraněného kapitána Pittsburghu ztrácí třetí Daniel tři body, Henrik na čtvrtém místě má 61 bodů.

Washington - NY Rangers 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Hendricks - 54. Gáborík, rozh. nájezd Anisimov. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18 398.

Carolina - Toronto 6:4 (1:1, 1:0, 4:3)
Branky: 42. a 49. Sutter, 13. Corvo, 32. McBain, 52. Skinner, 60. E. Cole - 44. a 45. Brent, 20. T. Kaberle, 55. Brown. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16 201.

Colorado - St. Louis 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky
: 22. a 38. Yip, 51. Shattenkirk (Hejduk), 52. Stoa - 28. McClement, 34. Brewer, 59. Backes. Střely na branku: 32:24. Diváci: 12 338.

Vancouver - Dallas 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Branky
: 2. Burrows, 10. Kesler, 11. Ehrhoff, 24. Samuelsson, 32. H. Sedin, 52. Raymond, 54. Hamhuis - 8. B. Richards. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18 860.

Calgary - Nashville 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
11. Glencross, 34. Iginla, 55. Morrison - 31. Leqwand. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19 289.

Los Angeles - Boston 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 11. R. Smyth, 44. Loktionov. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18 118.