OSLAVA ZA ŽLUTOU KARTU. Libor Kozák z Lazia Řím oslavil vítěznou trefu v utkání se Sampdorií svlečením dresu. | foto: AP

Český mladík Kozák v Itálii gólem zařídil vítězství Lazia, pomalu se zvedá Inter

• 29
Dvacetiletý český fotbalista Libor Kozák vstřelil podruhé v životě v italské lize gól a ve 20. kole zařídil vítězství Lazia Řím nad Sampdorií Janov. Tým z hlavního města se tak dotáhl na druhou Neapol, která jen remizovala s Fiorentinou. Nevyhrál ani vedoucí AC Milán.

Lazio se doma proti Sampdorii dlouho trápilo. V 77. minutě ovšem nastoupil na hřiště Kozák, který o sedm minut později dostal přihrávku od Ledesmy a rozhodl o vítězství 1:0. Ve stejné minutě se do statistik zapsal ještě žlutou kartou, neboť si při oslavě sundal dres.

Kozák v italské lize slaví druhý gól v životě. Poprvé se trefil minulý rok v září, kdy se prosadil proti Fiorentině. Lazio tehdy vyhrálo 2:1. Český útočník tak oběma svými góly zajistil svému týmu tři body.

Lazio a Neapol ztrácí čtyři body na vedoucí AC Milán, který podruhé za
sebou zaváhal. Po domácí remíze s Udine tentokrát rovněž jen remizoval 1:1 na půdě o záchranu bojujícího Lecce. Milán se ujal vedení brankou Zlatana Ibrahimovice ze 49. minuty, osm minut před koncem srovnal Olivera.

Na fotbalisty Interu Milán zatím platí nový trenér Leonardo. V italské lize pod ním vyhráli i třetí zápas, když doma porazili Boloňu hladce 4:1.

I s pohárovým utkáním si Leonardo připsal už čtvrté vítězství ze čtyř možných. Nástupce kouče Beníteze tak začal opravdu excelentně.

V lize toho Inter využil k dohánění ztráty na čelo tabulky. Na druhé místo ztrácí už jen pět bodů, a to má dva zápasy k dobru.

Na výhře nad Boloňou se dvěma góly podílel kamerunský střelec Eto´o, který tak navázal na trefy Stankoviče a Milita.

Mimořádný byl zápas pro milánského kapitána Javiera Zanettiho.
Sedmatřicetiletý Argentinec svým 519. ligovým startem za Inter vyrovnal
rekord Beppeho Bergomiho.

GÓLOVÁ RADOST. Diego Milito, útočník Interu Milán, oslavuje svoji trefu

Z výhry se radoval i Zdeněk Grygera, jeho Juventus Turín doma porazil Bari 2:1 góly Del Piera a Aquilaniho. Grygera u toho byl v závěrečných dvanácti minutách, kdy vystřídal Traoreho.

Bývalý hráč Sparty Slovák Juraj Kucka se ani ve svém druhém utkání v dresu Janova výhry nedočkal. Po porážce s Interem Milán v poháru tentokrát Janov nestačil doma na Udine a prohrál 2:4. Kucka u toho byl po celý zápas.

Výsledky 20. kola: Neapol - Fiorentina 0:0, Inter Milán - Boloňa 4:1 (63. a 72. Eto'o, 20. Stankovič, 30. Milito - 77. Giménez), Cagliari - Palermo 3:1 (23. Matri, 48. vlastní Nocerino, 54. Biondini - 50. Pastore), Brescia - Parma 2:0 (45. Bega, 88. Diamanti), Catania - Chievo 1:1 (29. Maxi Lopéz z pen. - 65. Pellisier), Cesena - AS Řím 0:1 (89. vlastní Pellegrino), FC Janov - Udine 2:4 (45. Milanetto, 58. Destro - 27. Armero, 56. Di Natale, 70. Sanchéz, 90. Denis), Juventus Turín - Bari 2:1 (43. Del Piero, 79. Aquilani - 57. Rudolf), Lazio Řím - Sampdoria Janov 1:0 (84. Kozák), Lecce - AC Milán 1:1 (82. Olivera - 49. Ibrahimovic).