Juan Martin Del Potro se raduje z první výhry po téměř 12 měsících

Juan Martin Del Potro se raduje z první výhry po téměř 12 měsících | foto: AP

Tenista Del Potro konečně pokořil bolest a po roce vydřel výhru

• 4
Na tuhle výhru čekal bez několika dnů celý rok. Argentinský tenista Juan Martin Del Potro, který více než osm měsíců bojoval se zraněným zápěstím, se dočkal po návratu na dvorce prvního vítězství. A bylo pořádně vydřené. V Sydney bojoval téměř tři a půl hodiny, aby nakonec Španěla Feliciana Lopeze udolal 6:7(5), 7:6(9) a 7:6(3).

"Jsem šťastný. Za tuhle výhru, prostě za všechno," usmíval se Del Potro po boji trvajícím tři hodiny a dvacet minut.

"Moc se mi líbí tenhle život. A pokud můžu hrát bez bolesti, je to o hodně lepší."

del potro 2010

Leden - Australian Open: 3-1 (porážka s Čiličem ve 4. kole)

259. (10.1.2011)

Dvaadvacetiletý Argentinec byl před rokem na vrcholu.

Triumfoval na US Open 2009 (ve finále zdolal Federera), krátce poté byl ve finále Turnaje mistrů (prohrál s Davyděnkem).

Těsně před loňským Australian Open se vyhoupl na 4. místo na světě.

Jenže pak přišly problémy. Na úvodním grandslamu vypadl ve čtvrtém kole s Chorvatem Čiličem, ale co bylo horší: začal ho trápit zánět šlach v pravém zápěstí.

Od té doby ale nehrál. V květnu se v Minnesotě podrobil operaci. Neobhajoval ani triumf v New Yorku, vrátil se až v září. Jenže stihl pouhé dva turnaje, ve dvou zápasech ale nezískal ani set.

Brzy poté sezonu ukončil. Neobhájil proto ani body z Turnaje mistrů a v žebříčku rázem spadl do třetí stovky.

O to byla nynější výhra v Sydney sladší. I proto, že zdolal Lopeze, který ho pokořil začátkem října v Tokiu, což byl Del Potrův poslední zápas v roce 2010.

Juan Martin Del Potro při tréninku v Austrálii

"Feliciano je fantastický hráč na tomto povrchu. Já jsem se cítil dobře a jsem rád, že jsem po roce konečně vyhrál. I když jsem nečekal, že svedeme takovouhle bitvu," dodal. V dalším kole ho vyzve Němec Florian Mayer.

"Dva měsíce jsem tvrdě dřel doma v Argentině. Mí trenéři věří mé kondici, takže jsem připraven znovu hrát dlouhé zápasy," řekl rodák z Tandilu.

Před rokem byl čtvrtým hráčem světa, nyní mu po všech peripetiích mu patří až 259. příčka. Vítězství nad Lopezem, 32. hráčem světa mu dodalo sebedůvěru. Věří, že se probojuje zpět mezi nejlepší.

"Do top 10 je ještě dlouhá cesta. Ale já jsem připravený se na ni vydat."