Zdeno Chára

Zdeno Chára | foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

• 77
Slovenský hokejista Zdeno Chára těžce snášel prohru svého Bostonu v Montrealu. Krátce po rozhodujícím momentu v prodloužení zaútočil na autora vítězného gólu Maxe Paciorettu, který ho lehce postrčil.

Byl to hodně nevinný moment, ale v Chárovi vyvolal dost vznětlivou reakci. Dvaadvacetiletý mladík Pacioretty zrovna prožíval obrovskou euforii, když v prodloužení rozhodl 3 000. domácí duel Montrealu v NHL.

Při oslavě branky mu v cestě překážel právě Chára, a tak do něj zezadu lehce strčil. To neměl dělat. Pacioretty si sice ještě chvíli užíval u mantinelu radost se spoluhráči, o vteřinu později už ale uviděl, jak se k němu blíží slovenský obr.

"Byl jsem nadšený z gólu, ale nemyslím si, že bych mu udělal něco hrozného. Spíš byl naštvaný, jakým způsobem jeho tým ztratil dobře rozehraný zápas. To je celé. Rozhodně se tím nenechám otrávit," vykládal po zápas montrealský hokejista.

Zřejmě měl pravdu. Boston totiž vedl už 2:0 a jedním gólem se na tom podílel právě Chára. Bruins pak ale slibný náskok ztratili, až přišel zmiňovaný moment z času 63:43.

Chára se nedal odbýt a neustále na Paciorettu dotíral. Nezastavili ho rozhodčí ani domácí Hal Gill, který se mu jako jediný mohl výškově rovnat. Strkal do všech, kdo se mu přichomýtli do cesty.

"Netušil jsem, co se stalo, ale chtěl jsem se Chárovi postavit a hlavně ho udržet co nejdál od svých spoluhráčů," popisoval Gill. Slovenský obránce Bostonu se k incidentu nechtěl vyjádřit. "Cestou ze šatny do autobusu ignoroval žádosti novinářů o rozhovor," píše zámořský tisk.