Kanára dostal Rafael Nadal naposledy před dvěma lety

Kanára dostal Rafael Nadal naposledy před dvěma lety | foto: AP

Nadal sestřelen 0:6? I nejlepšímu tenistovi světa to občas nevyjde

• 33
Nestává se často, aby byl nejlepší tenista světa "potupen" kanárem. Rafael Nadal musel nepopulární skóre 0:6 skousnout ve druhém kole turnaje v Dauhá. Slovák Lukáš Lacko takto bez ztráty gamu získal druhou sadu a stal se tak teprve devátým tenistou, který Nadalovi kanára nadělil. I tak ale favorit nakonec postoupil.

Lacko prohrál úvodní set těsně v tie-breaku, ve druhém dějství ale španělskému vítězi tří loňských grandslamů povolil uhrát jen jedenáct míčků.

2004 Roddick (US Open) 0:6, 3:6, 4:6

"Těžko říct, ale že dám světové jedničce kanára, to jsem opravdu nečekal," řekl třiadvacetiletý Lacko slovenským médiím.

"V tom setu jsem zahrál svoje absolutorium, zatímco jemu nevyšel ani jeden úder," pochvaloval si 89. tenista žebříčku, přestože nakonec prohrál 6:7, 6:0 a 3:6.

Uštědřit Nadalovi kanára, to se tenistům nedaří často. Španěl tuto situaci zažil naposledy před dvěma lety v Rotterdamu, tehdy ho 6:0 vyprovodil Murray v rozhodujícím dějství.

Kanár od Lacka byl teprve desátým v 575. utkání Nadalovy kariéry. Pouze slovenský tenista a před pěti lety Argentinec Guillermo Coria zápas nakonec nevyhráli.

"Když jsem si ve druhém setu podruhé prohrál servis, přestal jsem bojovat," řekl Nadal. "Říkal jsem si, že to nechám být a pokusím se zabojovat v rozhodujícím setu."

Čtyřiadvacetiletý Španěl přiznal, že zatím nehraje stoprocentně a že se cítí unavený. "Fyzicky jsem stoprocentní nebyl. Před dvěma dny jsem měl horečku," dodal.

V katarském Dauhá je přesto ve čtvrtfinále. Zde ho vyzve Lotyš Ernests Gulbis, jehož v předchozích třech duelech pokaždé porazil.